Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért ellenzik egyesek az...

Miért ellenzik egyesek az integrációt?

Figyelt kérdés
Az európai integrációra gondolok. Ha abból indulunk ki, hogy a nemzet is a törzsekből, azok pedig a családokból szerveződtek, akkor a logikus az hogy a nemzetekből egy magasabb társadalmi szerveződési forma alakul ki. Nem értem miért sipákolnak a "nagymagyarok" ez ellen, hiszen már a magyar nemzet is egy olyan mesterséges kreálmány, ami ellen oly hevesen tiltakoznak, csak régebbi. Ha belegondolunk a hét törzs egyesült bizonyos cél végett, én úgy tudom, hogy a hét törzs közül sokan más nyelvvel és kultúrával rendelkeztek, mégis egyesültek. Sokan azzal érvelnek, hogy elveszítjük a kultúránkat, de az én véleményem az, hogy nincs már magyar kultúra. Úgy viselkedünk, öltözködünk, szórakozunk mint ahogy európában szokás, az egyetlen magyar bennünk már csak a nyelv. De továbbmegyek, ha az USA államai nem egyesültek volna, akkor ma nem mondhatnánk azt, hogy ember járt a Holdon! Szóval szerintem, ahhoz hogy nagyobb volumenű dolgokat az emberiség meg tudjon csinálni integrálódnia kell, most nem világkormányra gondolok, de egy kontinentális integráció véleményem szerint már időszerű lenne. Akkármennyire is jómódú Svájc, nemigen gondolom, hogy egyedül a Marsra eljutna. Szóval szerintetek, miért lehet az hogy ennyire integráció-ellenesek? Erős jobbik propaganda? Tudatlanság?
2010. aug. 18. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az "integrációnak" meg "globalizációnak" nevezett valami főleg arra koncentrál, hogy gazdaságilag megérje a multinacionális vállalatoknak "integrálni", ebben pedig az olyan szervezetek, mint az EU, WTO, Világbank, és persze az IMF segítik.


Ez még önmagában nem is hangzik olyan veszélyesen rosszul. Ám a helyzet az, hogy az ilyen nagyvállalatok egyetlen (!) célja a profitszerzés, avagy még több pénzt szakítani olyanok számára, akiknek már amúgy is van pénzük.


Másrészről miért is nevezzük "integrációnak" azt, ha az EU fizet a magyar gazdáknak, hogy parlagon legyen a földjük, vagy hogy vágják ki a szőlőtőkéiket, mindezt azért, hogy importálhassák ugyanezeket a termékeket a nagyvállalatok?


Aztán még egy szempont: szállítás - benzin - szmog - csomagolóanyag - hulladék - más szóval negatív környezeti externáliák. Ez látványosan pl. gyárakra vonatkozik. Nemrég rokonok voltak kint Koppenhágában, és el voltak ájulva, hogy ott milyen sok a biciklis, zöld erőművek vannak, alig van gyár stb. És meglepődtek, mikor mondtam, hogy ez azért lehetséges, mert egy gazdag ország megteheti hogy a szennyezéssel járó ipart kitelepíti más országba, illetve exportálja a szemetét, stb...


Tehát, ha a pénzérdeken kívül bármely más szempontot is figyelembe veszünk, úgy mint társadalmi, környezeti, egészségügyi stb, kiderül, hogy nagyon nem jól járunk azzal, hogy "integrálódunk".

2010. aug. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Az európai integrációra gondolok. Ha abból indulunk ki, hogy a nemzet is a törzsekből, azok pedig a családokból szerveződtek, akkor a logikus az hogy a nemzetekből egy magasabb társadalmi szerveződési forma alakul ki."


Azonos kultúrájú csoportok szerveződése tényleg előnyös, mert így erősebb lesz. De ha mindenféle eltérő nyelvű, kultúrájú, gondolkodásmódú embert kényszerítenek állami szinten össze, az megbontja az egységet és gyengít. Azt meg nem várhatod el, hogy emberek tömegével mondjanak le anyanyelvükről és nemzeti identitásukról.


"Sokan azzal érvelnek, hogy elveszítjük a kultúránkat, de az én véleményem az, hogy nincs már magyar kultúra. Úgy viselkedünk, öltözködünk, szórakozunk mint ahogy európában szokás, az egyetlen magyar bennünk már csak a nyelv."


Ha valaha jártál volna külföldön, tudnád, hogy ez nincs így.


"De továbbmegyek, ha az USA államai nem egyesültek volna, akkor ma nem mondhatnánk azt, hogy ember járt a Holdon!"


Az USA helyzete teljesen más. Ugyan olyan kevert volt minden egyes állam. Egyébként miből gondolod, hogy az USA nélkül máig nem járt volna ember a Holdon? Fogalmad sincs, hogy mi történt volna, ha az USA nem szerepel az egyenletben.


Szóval ne is beszélj mások tudatlanságáról, amíg a magadéval nem tudsz elszámolni.

2010. aug. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Azt meg nem várhatod el, hogy emberek tömegével mondjanak le anyanyelvükről és nemzeti identitásukról."

Pedig a hét törzs ezt tette. Persze nem egyből, de manapság már csak annyi maradt fenn belőlük, hogy Dunakeszi, Káposztásmegyer, stb...

"Ha valaha jártál volna külföldön, tudnád, hogy ez nincs így." Voltam külföldön és így van! A globalizáció mára az euró-atlanti kultúrkört csaknem egységes kultúrává tette! És most nem a Coca-Coláról beszélek. Olyan módon öltözködünk, mint az európaiak többsége, nyugati zenéket hallgatunk, a hagyományos magyar ünnepeket már nagyon kevesen tartják, csak a nyelv és az idióta magyar felfogás van még, ami magyar.

"Az USA helyzete teljesen más. Ugyan olyan kevert volt minden egyes állam." Már ne haragudj, de arizonát, új mexikót, californiát és texast a mexikóiaktól szerezték meg az amerikaiak és ott spanyol nyelvűek voltak és az a kultúra a mai napig érződik. Hasonlóképpen van a Franciáktól vett területeken. Sőt annyira volt egységes, hogy a kezdeti időszakban volt föderáció ellenes párt is.

2010. aug. 18. 11:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Most hallottam, hogy a franciák a cigányokat kitoloncolják. "Szóval szerintetek, miért lehet az hogy ennyire integráció-ellenesek? Erős jobbik propaganda? Tudatlanság?"


Svájc nem jutna el a Marsra, de összefogással(nem integrációval) felépítettek egy CERN-t. Ahhoz, hogy a cél érdekében összefogjunk, nem kell integrációban gondolkozni.

2010. aug. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Pedig a hét törzs ezt tette. Persze nem egyből, de manapság már csak annyi maradt fenn belőlük, hogy Dunakeszi, Káposztásmegyer, stb..."


De még mindig átsiklasz azon az apróságon, hogy azok EGY NÉP különböző törzsei voltak.


"Olyan módon öltözködünk, mint az európaiak többsége, nyugati zenéket hallgatunk, a hagyományos magyar ünnepeket már nagyon kevesen tartják, csak a nyelv és az idióta magyar felfogás van még, ami magyar."


Hidd el, a te globálliberális felfogásod még idiótább, mint amilyennek a "magyar" felfogást hiszed.


Ha te ilyesmire vágy, költözz el. Integrálódj be teljesen az euró-atlanti kultúrába.

2010. aug. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Hidd el, a te globálliberális felfogásod még idiótább, mint amilyennek a "magyar" felfogást hiszed."

Konzervatívnak, jobboldalinak vallom magam! Az echo tv-n a legnagyobb jobboldaliak is az integráció mellett vannak. Például Boros

Bánk Levente politológus, az egyik műsorban kifejtette hogy ő is híve az integrált EU-nak, ami nem kell, hogy szükségképpen eltörölje a "kultúrátokat". Ja és sokan gondolkoznak így a jobboldalon. Vegyük például Orbánt, te azt hiszed annyira érdekli őt a székelyek sorsa? Ez csak egy politikai fogás! Érdekes régebben ő volt az aki kivonult a székely himnusz hallatán a parlamenti ülésről.

A másik, akármennyire nem tetszik az integráció, be fog következni! Vagy EU formájában vagy máshogy, de be fog következni! És nem EGY nép különböző törzsei voltak: "A császár nyolc törzset sorol fel. Elsőnek a kazároktól elszakadt kavarokat említi, de hozzáteszi, hogy a kavarok voltaképpen három törzsre (törzstöredékre?) tagozódnak, akik felett egyetlen fejedelem uralkodik." -idézet wikipediáról

De máshonnan is mondhatnék példákat. És nem érdekel a történelemhamisításos mese.

És amúgy gondolj bele, ha eljut odáig az emberi civilizáció, hogy más csillagrendszerbe elérjen, azt egy fajként, egy népként teszi. Tiszta röhejes azt feltételzni, hogy majd külön ott is nemzetállamokat hoznak létre!

Még valamit: volt egy olyan megjegyzésed, hogy "De ha mindenféle eltérő nyelvű, kultúrájú, gondolkodásmódú embert kényszerítenek állami szinten össze, az megbontja az egységet és gyengít." Érdekes a Magyar Királyságban jól megvoltak, amíg egy francia ki nem találta a nacionalizmust. Még ma is akkora lenne Magyarország, ha nem lenne nacionalizmus.

2010. aug. 18. 12:40
 7/9 anonim válasza:

"Érdekes a Magyar Királyságban jól megvoltak, amíg egy francia ki nem találta a nacionalizmust.


A magyarországi népek elitje azért maradt fenn, mivel az oktatás önmagában a klasszikus műveltségen alapult, és az iskolákban csak "deákul" szólalhattak meg; tudod ám ez két pólusú dolog: mivel ha latin megmarad államnyelvnek egy olyan nyelvet beszélnénk, mint az angol, minek 60%-a latin eredetű szavakból áll.


"mulattam Szegvárott, építésben, vetésben és halászatban disztrahálván magamat. Mely üdő alatt compendiálni kivánván az költséget és cselédet, az szegvári ménessimet, gulyámat contraháltam az csongrádi ménesemhez, gulyámhoz. Az csongrádi juhomat pedig transzferáltam Szegvárra, mivel rossz szolgáim gondviseletlensége miá az benn hálással éppen elvesztettek vala. Badda Gábor Csongrádról visszajővén relatio tétele után expediáltam Újvárosra, az számtartót pedig vissza Csongrádra, mivel egy szemet sem vetettek volt az élhetetlen kutyák."


A másik pedig az volt, hogy az uralkodók kevélysége révén létrejöttek az abszolutista berendezkedésű államok. (ld. Franciaország).


Még ma is akkora lenne Magyarország, ha nem lenne nacionalizmus."


Kulturális nacionalizmus? Nyelvi nacionalizmus? Politikai nacionalizmus? Nem mindegy.


A németektől lopták ám annak a fegyvernek terveit, amiből később az űrhajó lett, tudod?


Ahhoz, hogy létrejöjjön egységes európai kultúra, ez szükséges hozzá, mivel ez az egyetlen, ami összeköti teljesen Eurrópát:


[link]

2010. aug. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ez meg a kedvencem, bár ezt Petőfi tréfából írta: :)


Diligenter frequentáltam

Iskoláim egykoron,

Secundába ponált mégis

Sok szamár professorom.


A poesisból is ebbe

Estem inter alia;

Absurdum pedig, de nagy, hogy

Ennek kelljen állnia.


El sem obliviscálnak, mert

Ha occasióm akadt:

Kutyáliter infestáltam

E jó dominusokat.


Egynek plane... no de minthogy

Szerelemhistória,

Talán jobb lesz in aeternum

Sub rosa maradnia.


Csak denique mi közöttünk

Sine fine folyt a per,

S consilium abeundi

Lett a vége breviter.


Ergo mentem, és vagáltam

A hazában szanaszét;

Verte tandem a bal combom

Kard... azaz hogy panganét.

2010. aug. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az globalizáció első sorban gazdasági "összefogás". Amit az erősebb irányít. Ezt nem kell magyarázni.


A globalizáció elkerülhetetlen. De nem lesz egy homogén egységes kultúra, hanem egy multikultúrális, interkultúrális térség.


Az USA sem annyira egységes. Ott is megkérdik az embert, hogy "melyik államból vagy? Virginia, vagy Philadelphia?"... De ott azért más a helyzet, mert nem "őshonos" kultúráról van szó, hanem bevándorolt emberekről, akik amúgyis nyítottabbak (másképpen az óhazát sem hagyták volna el).


Itt az egység és sokaság, azonosság és másság problémáiról van szó.


Mitől magyar a magyar?

Mitől európai a magyar?

Hogyan világpolgár a magyar?


És az "európaiság" nagyon erős, nálunk magyaroknál is. Megdöbbenhetnénk, ha egy ősmagyar gondolkodását összevetnénk a mienkel.

2010. aug. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!