Ha az ember a majmokbol fejlodott ki, miert vannak ma is majmok? miert nem alakult at az evmilliok soran az osszes majom emberre? felebol a sok szazezer ev alatt ember lett szepen lassan, a fele megmaradt majomnak? bovebben lent (hosszu kicsit)

Figyelt kérdés
na szoval ejszaka nem tudtam elaludni, es ezen gondolkodtam... hogy ha tenyleg a majmokbol fejlodtunk ki (evolucio elmelet) akkor miert nem lett az OSSZES majom ember? miert csak egy paran? mert hogy ugye a rengeteg ev soran alkalmazkodtunk a kornyezetunkhoz, 1re intelligensebbek lettunk es felfedeztunk egy par dolgot. na de miert nem fejlodott igy az osszes majom, csak egy bizonyos csoport, akibol "EMBER" lett?meg sok olyan faj van, aki mar a dinok elott, vagy egy kicsivel utanuk is mar a foldon voltak, es ma is elnek, azok miert neznek ki ma kb. ugyanugy mint anno? miert nem evolucioizalodtak, fejlodtek? ezt vki meg tudja mondani? erre a 2 kerdesre a valaszt? de ezzel a temaval kapcsolatban meg tudnek mit irni, csak lusta vagyok irni tobbet. de tegnap az agyban fekve vagy 2-3 orat gondolkodtam ezen es hasonlo temakon. ti mit gondoltok errol? koszonok minden valaszt!

2021. ápr. 27. 15:11
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Az rendben van, de ők már halak voltak.

Volt nekik fejük, meg farkuk (farkúszójuk), meg úgy nagyjából sok minden, ami még közé kell.

Melyik ősük volt az, amelyiknek ezek még nem voltak?

2021. máj. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 Pombe ***** válasza:
100%

Nem.


Az első mondatot nézd. Hogy pontosan melyik félig-meddig gerinces a közös ős, az nem hiszem, hogy tudható, ill. én nem tudok róla. Pl. ott van az Az állkapocs nélküliek vagy állkapocs nélküli halak (Agnatha) a gerinchúros élőlények egy parafiletikus csoportja, amelybőt több ősi, azért ez csak "jóindulattal" nevezhető halnak... :)


[link]


Illetve nyilvánvaló, hogy nem egy darab közös ős lehetett (átkereszteződések, horizontális géntranszfer...)

2021. máj. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!