Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kant esztétikájával kapcsolatb...

Kant esztétikájával kapcsolatban mit jelentenek/ hogyan értelmezhetőek az alábbi fogalmak?

Figyelt kérdés

Miben nyilvánul meg az, hogy Kant egyfajta egyetemes ízlést akart kiépíteni?

A tökéletes miért nem szép Kant szerint?


Az alábbi kérdésekre kellene választ találnom az Ítélő erő kritikája c. műben, de számomra elég homályosan fogalmaz Kant és nem tudom kiszűrni az erre vonatkozó információkat.


Az első kérdésnél olyan esetleges válaszra jutottam, hogy "a szépség megítélésénél nem szolgál alapul semmi féle tökéletesség, belső célszerűség, ebből kifolyólag a tökéletes nem szép".

A másodiknál, pedig ennyire sem jutottam.


Arra lennék kíváncsi, hogy az első kérdésre a válaszom helytálló-e, ha nem akkor milyen formában lenne helyes? A második kérdésre pedig milyen javaslatotok lenne? (a második kérdésre esetlegesen vonatkozó részt megtaláltam, de az ott szereplő "objektum" szó kissé összezavar, mert nem tudom, hogy itt egy tárgyra gondol, vagy az objektivitásra?!

[link]

ez a rész az alábbi pdf 59. oldalán 1.1.4.4 21.§)



#esztétika #Immanuel Kant #Egyetemes ízlés #Tökéletes szépsége
2021. jún. 8. 15:19
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
80%
A filozófiához annyira nem értek, de szerintem ebben a szövegkörnyezetben az objektívításra gondolt a filozófus (de ha nem így van, nyugodtan javítson ki valaki).
2021. júl. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!