Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » LMBTQ-sok! Egzaktul tudományos...

LMBTQ-sok! Egzaktul tudományosan mérni lehet, hogy valaki transz? A fejére tett érzékelőkkel?

Figyelt kérdés

Azt mondták az LMBTQ-s felvonulók, hogy ezt hogy valaki transz mérni lehet pontos tudományos készülékkel. Elmondanátok hogy ezt hol olvastátok?


Én férfiként, férfinek érzem magam és így élem meg az életem. Lehetséges lenne, hogy a vizsgálat szerint ezzel ellentétben nő vagyok? Ki akarom deríteni🙂



2021. aug. 4. 16:43
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim válasza:
58%
Nem mérik. Bemondásra megy. Így történhetett, hogy Angliában egy nemi erőszakoló férfi nőnek vallotta magát és ezért a női börtönbe került.
2021. aug. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
25%
Te nő vagy, ez innen is megmondható a fogalmazásodból, egy férfi nem használ emotikont. Go műtét!
2021. aug. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:
2 Megnéztem a másfél órás prideon készült interjút. Ilyen hatása van 😂
2021. aug. 4. 16:47
 4/58 anonim válasza:
84%

Jelen tudomány szerint nincs olyan készülék amivel "mérni" lehet a transzneműséget. Egy nemi identitásproblémáról van szó, amit pszichiátriai és pszichológiai tesztekkel lehet alátámaszani (Szondi-teszt, Rorschach-teszt, stb) Ezek viszont Európában kötelező követelményei (tehát nem bemondás alapon megy), hogy valaki transznemű lehessen hivatalosan is (bár a hivatalos erős túlzás tekintve, hogy nem lehetséges a név és nemváltoztatás).


Ha te férfi vagy, és férfinek érzed magad, nincs nemi diszfóriád akkor nem vagy transznemű, nem kell félned, nem kell semmit kideríteni.

2021. aug. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim válasza:
62%

#4


Léteznek tesztek, de az azoknak van akik nem tudják eldönteni magukról, hogy mi van. Nincs erre vonatkozó követelmény.

Ha valaki azt állítja magáról, hogy transznemű azt nem lehet megkérdőjelezni.

2021. aug. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
30%
Úgy tudom, lehet mérni (én nem vagyok LMBTQ-s). Mármint a homoszexualitást, az ellenkező nemhez hasonlóbbá válik az agy felépítése (ami elég ijesztő). A transzneműséget nem tudom, lehet-e.
2021. aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim válasza:
78%

Random faskók kamu sztorikat találnak ki és felhúzzák magukat rajtuk c. rovatunkat olvashatták.


Igazán szomorú életetek lehet pajtikák.

2021. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim válasza:
85%
Nem vagyok LMBTQ-s de nem csak fejre tett érzékelőkkel lehet mérni. El lehet menni mondjuk szakemberhez és ő ad papírt.
2021. aug. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim válasza:
92%

#5 akkor ezt elmondanád annak a tucatnyi orvosnak is kérlek aki volt oly kedves és egyeltalán szóbaállt velem?


Vagy esetleg a magyarországi (és európai) transznemű közösségen húztak egy orbitális tréfát azzal, hogy mindenkinek azt mondták kell 2 szakvélemény? (Egy klinikai szakpszichológustól, egy pedig pszichiátertől)

2021. aug. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 Wadmalac ***** válasza:
84%

Az már ma is ismert, a neuroszkennelés mai szintjén, hogy a férfi és női agy működése közt vannak eltérések.


Hidd el, hogy ha lesz ilyen pontosabb kimutatási módszer, sem fog senki vágyni rá.

Gondold el azt az identitásválságot, mikor egy férfinek született, de magát nőnek érző személyről a kifinomult EEG vagy hasonló kimutatja, hogy neki pedig akkor is férfiagya van.

Pont abba az irányba mennek a dolgok, hogy NE lehessen nemet pontosan megállapítani.



Ez az egész arról szól, hogy ki milyen neműnek érzi magát, olyannak vallhassa magát.

Tök mindegy, hogy az identitásérzését mi okozza és az mérhető-e.


Sajnos ma nagyon túl van erőltetve az egész téma és a mozgalom túllő egy igen lényeges és nem helyes határon: a BIOLÓGIA nemet is hivatalosan át akarják írni.

És ez baromság.

A személyi identitási nem egy dolog, hadd legyen szabad, de a biológiai nem, az genetikai, testfelépítési, biológiai, nem változik át attól, hogy valaki nem annak érzi magát, attól sem, ha átműtik a nemi szerveit.

És ez főleg orvosilag állati nagy probléma.


Egy magát nőnek érző férfi elsődleges és másodlagos külső nemi jellegeit megváltoztatva eléri, hogy minden hivatalos adatban nőként legyen bejegyezve, aztán az alhasi fájdalmát a doki petefészek-gyulladásra gyógyszerezi, miközben ő beledöglik a prosztatarákba.


Nem, ne kezdjen senki kifejezetten ennek a példának a cincálásába, ez csak egy extrém példa. Nagyon sok olyan orvosi beavatkozás kellhet, amihez nem kell a dokinak a testben turkálni, hogy véletlenül észrevegye, itt ez most valójában nő vagy férfi és ilyen esetekben nagyon durva félrekezelések jöhetnek ki.

Kismillió egészségügyi nehézséget jelenthet a biológiai nem eltörlése.


Ezért fogom a fejem, hogy most állítólag USA-ban pont orvosok javasolják a nagy LMBTQ hullámban, hogy a biológiai nem is legyen átírva.

Remélem, hogy a hír nem igaz.


A személyi azonosításban is szét kéne választani.

Neme:

Biológiai neme:


Ebből az első szabadgyakorlat. A második viszont születéstől fix és az is marad.

2021. aug. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!