Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Dózsa Györgyöt tényleg megetté...

Dózsa Györgyöt tényleg megették? Mármint a testét. És élt közben?

Figyelt kérdés

2022. jan. 5. 10:00
1 2 3
 1/29 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Az, hogy izzó vastrónra tették volna, több dolog miatt is valószínűtlen, pl.: egy ilyen izzó vastrónt még megközelíteni is szinte lehetetlen, illetve akkoriban sem volt szokás ilyen módon megkínozni embereket, de az biztos, hogy miután elfogták kivégezték.
2022. jan. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
De nem is az izzó vastrónt kérdeztem...
2022. jan. 5. 10:29
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
Utazz vissza az idöben, és megtudod. Amíg ez nem sikerül, kénytelenek vagyunk elhinni a korabeli krónikák leírásait.
2022. jan. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 MDaniel98 ***** válasza:
94%
Igen, most látom, hogy félreolvastam a kérdést. A kannibalizmust én kizárnám, az európai történelemben nem nagyon volt olyan, hogy kannibalizmusra vetemedtek volna a népek, kizárólag akkor történhetett ilyen, ha már semmilyen más lehetőségük nem volt, és az egyház és a társadalom többi tagja is elítélte ezt. Valamint büntetési formaként sem alkalmazták.
2022. jan. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 L.. István ***** válasza:
100%

Erről olvastam valamit, hirtelen ezt találtam. Ettek belőle, de nem "úgy".


[link]

2022. jan. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
16%
Dózsa György még él. Én személyesen is ismerem
2022. jan. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#5. Külön köszi a cikket!!!

2022. jan. 5. 11:47
 8/29 anonim ***** válasza:
92%

#5 a forrással csak az a baj, hogy az írója 24 évvel Dózsa halála után született, az írása meg ennek megfelelően még későbbi. Nem tekinthető első kézből származó hiteles beszámolónak, sokkal inkább az akkori Dózsa körüli max féligazságokon alapuló folklór leírása.

Kb az ismerek valakit, aki ismer valakit, aki állítólag ott volt a kivégzésen és azt mondta, hogy...

2022. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Értem. Valahogy csak elterjedt.
2022. jan. 5. 13:28
 10/29 L.. István ***** válasza:
93%
#8: Persze, ez egyértelmű, írták is a cikk végén.
2022. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!