Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Sportoknál miért nem veszik...

Sportoknál miért nem veszik figyelembe, hogy egy biológiai férfi és egy biológiai nő között nem csak a nemi szervekben van különbség?

Figyelt kérdés

Lia Thomas esetén jutott eszembe.

Nem szeretném, hogy az egész elmenjen transz ellenes irányba. Nekem semmi bajom a transzokkal, társadalmilag szerintem jó, hogy mindenki megvalósíthatja önmagát és megtalálhatja a boldogságát úgy, hogy jól érzi magát a bőrében.

Viszont miért nincs ebben valami ésszerű egyensúly? Miért indulhat egy transz nő biológiai nők ellen egy versenyen, ahol szinte biztos, hogy a férfi adottságaival fog győzni? Egy transz nőnek nem lenne visszatetsző, hogy olyan adottságaival győz, ami a férfi létére emlékezteti?

Erről mi a véleményetek?


Kérek mindenkit, hogy normálisan fejtse ki a véleményét, akkor is ha utál mindenkit és akkor is ha nem. Remélem lehet erről beszélni durvaságok nélkül.



2022. márc. 19. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%

Nem feltétlenül nyer, és nem biztos, hogy van előnye.

Ha te átoperáltatnád magad nővé, akkor le tudnád úszni Hosszú Katinkát például?

2022. márc. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Valljuk be, nevetséges, hogy régen az NDK-s sportolónőkön röhögött a világ, mert tudták, hogy egy részük valójában férfi. Most meg egyesek nyíltan csinálják, és még büszkék is rá.

Amíg csak 1-2 ilyen sportoló van, addig el lehet játszani a túltolt PC-t, de egy idő után kénytelenek lesznek kimondani, hogy a biológiai nem számít és nem a szexuális irányultság a sportban.

2022. márc. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

"Nem feltétlenül nyer, és nem biztos, hogy van előnye.


Ha te átoperáltatnád magad nővé, akkor le tudnád úszni Hosszú Katinkát például?"


A kérdező aligha, de ha olimpikon lenne, akkor jó esélye lenne rá. Nézz szét a világrekordok között, a férfi rekordok a legtöbb esetben bőven a nőiek előtt vannak. Vagyis aki a férfiak között csak sokadik az olimpián, a nők között ugyanazzal az idővel még simán lehetne bajnok.

2022. márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egyébként nyilván nem tudnám leúszni (bár a kérdéshez nem írtam meg a nemem, de ebből a szempontból mindegy is).

Én a saját gondolatomat leírtam, hangsúly a saját gondolaton: ha transz nő lennék és mellette hivatásos sportoló, akkor nem érezném az identitásomhoz passzolónak azt, hogy leúszok egy női bajnokot, mert egy csomó olyan fizikai tulajdonság mutatkozna meg rajtam, ami a férfi korszakra emlékeztetne.

Kicsit közönségesebb módon ahhoz tudnám hasonlítani, amikor egy pasi azért akarna transz nővel együtt lenni, mert van pénisze és erre izgul. Ez transz nőként nem annyira hízelgő vagy nem tudom.

Lehet csak hülye vagyok.

2022. márc. 19. 12:35
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Ne az amerikai egyetemi úszóbajnokságból indulj ki. Mainstream sportokban nincs ilyen, és nem is lesz, mert senki nem fogja hagyni, hogy a transz hiénák tönkretegyék a bizniszüket (női sportolók, szövetségek, nézők mind ellenérdekeltek).

Semmi bajom a transz nőkkel, de a nőkkel versenyezni akaró transz nők elmehetnek a bús p.csába

2022. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
#5 súlyemelőknél már ott volt az olimpián egy ilyen izé. Szóval nem csak amerikai probléma. És minél előbb kellene nemet mondani, mert ha már sok lesz, annál kellemetlenebb lesz meghozni a döntést, hogy (többé) nem indulhatnak nőként.
2022. márc. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 harminezer oxigén ***** válasza:
20%

Sziasztok!


Milyen fura, hogy most a szavazás közeledtével, megszaporodnak a transzokat érintő kérdések itt a gyk-n.


Az ehhez hasonló kérdéseket már nem egyszer feltették itt. Az ilyen jellegű kérdések (biztos véletlenül ;) ) akkor kezdtek itt megszaporodni amikor a kormány elkezdte az LMBTQ emberek elleni (elterelő) gyűlölet kampányát.


Itt is van egy kicsit több mint egy évvel ezelőttről:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..

Erre válaszoltam is, a #19-es hozzászólás az enyém.


És mellesleg érintettként válaszoltam.


Üdv

Niki

2022. márc. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

7: jó szar válasz. Senkinek sincs versenysportban való részvételhez joga, legyen cisz vagy transz. Bármilyen formában érvelni a transz-inkluzív versenysport mellett hülyeség, és kontraproduktív. Eleve huszadrangú kérdés, továbbá a transz versenysportolók opportunista trollok, és nem barátaid.


U.i. gyűlölöm a fideszt és a kampányukat

2022. márc. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

"Nem feltétlenül nyer, és nem biztos, hogy van előnye.

Ha te átoperáltatnád magad nővé, akkor le tudnád úszni Hosszú Katinkát például?"


Első, a probléma jellemzően nem így jelentkezik, hanem úgy hogy férfiként született versenyzők verik rongyosra az igazi nőket. Egy db ilyen kreatúra is képes tönkretenni a női versenyeket.


Kérdező, azért nem veszik figyelembe, mert itt ideológiaia harc, társadalom-átalakító kulturharc folyik.

2022. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Gátlástalan visszaélés részükről. Legyenek boldogok, de ez rohadtul nem fairplay.

Én pl. vérzékeny vagyok, mondhatnám azt, hogy én bokszolni akarok, de jogom van túlélni, tehát engem nem szabad megütni, csak én üthetek. Ki fogy nyerni?

2022. márc. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!