Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az amerikai polgárháború...

Az amerikai polgárháború (1861 és 1865 között) elkerülhető lett volna?

Figyelt kérdés

2022. máj. 6. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Ez komoly? Konyvtarakat toltenek meg a polgarhaborurol irott konyvek, dolgozatok, doktori disszertaciok, es te a gyk-n akarod ezt megtudni?
2022. máj. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Konyvtarakat toltenek meg a polgarhaborurol irott konyvek, dolgozatok, doktori disszertaciok"


Akkor írnál nekem párat, ha már ennyire képben vagy, ok?:)

2022. máj. 6. 19:24
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
2022. máj. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Magyar nyelven?
2022. máj. 6. 19:28
 5/5 MDaniel98 ***** válasza:
Nézd, nem valószínű. Legfeljebb akkor ha mindkét párt visszavett volna az elveiből, de nem hiszem, hogy ez akkor már reális forgatókönyv volt. Az amerikai történestek rendesen elítélik Buchanant amiért nem tett semmit a konfliktus elkerülésének érdekében, és ebben igazuk is van, de szerintem akkor már annyira elmérgesedett a konfliktus, hogy mindenképpen kitört volna a háború, legfeljebb később. Mindkét oldal a saját igazát védte, ebben én nem látok kivetnivalót, ugyanakkor hosszútávon az USA jobban járt az északi győzelemmel.
2022. máj. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!