Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Afrika miért olyan elmaradott...

Afrika miért olyan elmaradott társadalmilag, politikailag és minden szenpontból?

Figyelt kérdés
2022. jún. 25. 10:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Azért, mert ott így is tűrhető szinten meg lehetett élni, és semmi nem szorította rá az embereket a fejlődésre.
2022. jún. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon leegyszerűsítve, az ő éghajlatukon nem nagyon volt bármiféle nyomás, ami a fejlesztéseket, fejlődést kikényszerítette volna. A szavannán és az esőerdőben nem kellett nagy erőfeszítés a túléléshez. Amíg az európai gyógyszereknek és élelmiszer segélyeknek köszönhetően nem szaporodtak túl, addig éltek, mint Marci Hevesen. A természet szabályozta a létszámukat, és elvoltak kőkorszaki, törzsi körülmények közt.

Más égöveken, ahol meg kell harcolni a túlélésért nagy nyomás van a civilizációkon. Túl kellett élni a teleket valahogy. Illetve, ahogy sok ember zsúfolódott kis területeken össze(városok), ott a társadalmi hierarchiák valamilyen szintig maguktól kialakultak. Ilyen összezsúfolódás elsőnek többnyire folyóvölgyekben történetek. Pl Nílus, Mezopotámia, Sárga folyó, Indus, stb.

2022. jún. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
26%

Ezt tudja az emberanyag.

A kulturális különbségek megértéséhez elég ezt a félperces videót megtekinteni:

[link]

2022. jún. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%

Ez egyszerűen hazugság, nincsenek ilyen kulturális körülmények.

A gyerekek között van ilyen is, olyan is, ezek a videók pedig válogatva lettek.

2022. jún. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

A felvilágosodás, ipari forradalmak, modern tudomány, stb. olyan ugrást jelentett az emberiség tudásában minden tekintetben, ami mellett minden más eltörpül.


A jelenlegi fejlettség a világban egyszerűen az alapján van felosztva, hogy melyik országba mikor törtek be ezek a fejlesztések. Mintha azt kérdeznéd, hogy ki meddig jutott egy úton, amin 10000 évig gyalog kellett menni, aztán jött egy fénysebességű vonat. Mindenkinek a haladása gyakorlatilag csak attól függ, hogy ő mikor tudott felszállni a fénysebességű vonatra.


Először Nyugat-Európa szállt fel a vonatra, aztán Kelet-Európa, Észak-Amerika, aztán Dél-Amerika és Kelet-Ázsia, aztán Dél-Ázsia és Afrika. Persze ezen belül rengeteg a variáció, Afrikában is vannak fejlett területek:

[link]

És Európában is vannak lerobbant gettók. De röviden és tömören, ha kontinentális szintű trendeket nézünk, akkor ezért. Az afrikaiak később tudtak felszállni a vonatra, mint bárki más.

2022. jún. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Azért ezt a vonatot valakinek meg is kellett alkotnia, nem csak úgy jött, magától.

Innen kezdve pedig az van, amit az elején írtunk.

2022. jún. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Nem az ókori kultúrák szintjén szakadt le fekete-afrika. Igen, ez mind igaz, amit a felettem írok elmondtak ezzel kapcsolatban, de valójában ezek az országok elvileg 50 éve függetlenek a gyarmattartó országoktól, és még régebben élveztek bizonyos fokú autonómiát.


Mondjuk 1500-ban, amikor spanyolország anglia meg a többi gyarmatosítani kezdte a világot akkor afrikában is voltak feudális rendszerek. Nekünk volt egy római örökség meg egy germán törzsi hagyomány. Nekik meg valami különböző.


Ami ezekben az országokban a politikai-gazdasági-társadalmi változásokat akadályozza az az, hogy a tőkés világnak nincs érdeke munkahelyeket teremteni ezekben az országokban, és ezeknek az embereknek a munkájára jelenleg nincs igény, és megélhetést sem kívánnak nekik másképp nyújtani.

Európában az ipari forradalom okozott népességrobbanást, afrikában meg az, hogy idejött a fehér ember adott gyógyszert és az emberek hirtelen nem haltak meg tömegesen.


Afrikában jelenleg nem tudunk mit kezdeni 2 milliárd emberrel. Ez a lényeg. Minden más, a törzsi konfliktusok, a polgárháborúk mind abból származik, hogy bár létezik a technológia, valójában a tőkés világ nem tud profitorientált megoldást mondani arra, hogy afrikában miért nem tudjuk afrikában értelmes dolgokra felhasználni az ott élő emberek munkáját.


Adunk gyógyszert, meg fékezzük a járványokat, iskolát meg kórházat építünk meg adunk élelmiszer meg ruhasegélyt, aztán ennyi.

2022. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

De ezek már csak következmények.

Az alap az, amit mondtál: hogy Európában VOLT ipari forradalom, mert kellett, fejlődni kellett.

Afrikában meg nem volt, mert nem volt rá szükség.

2022. jún. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

5-ös! Ez nem ilyen egyszerű folyamat, hogy ilyen primkó sémákba bele lehessen passzítani.


Japán később szállt fel a vonatra mint Magyarország vagy Csehország, D-Korea pedig nagyon-nagyon későn, mégis sokkal modernebbek és sikeresebbek lettek.

2022. jún. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
26%

és mi köze van japánnak meg dél-koreának afrikához?


egyébként nézd meg az amerikai gyáregység filmet, hogy micsoda különbség van a távol-keleti és a nyugati (magyarország is egy nyugati ország) munkamorálja között

2022. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!