Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A Nagy-Magyarország térkép...

A Nagy-Magyarország térkép történelmi térkép vagy revizionista “jelkép”?

Figyelt kérdés
2022. nov. 22. 14:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

A térkép az térkép.

Jelképként a körvonalat szokták használni.

2022. nov. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

1


A kis- Magyaroszág jelkép az autón meg minek a szimbóluma? Mert ilyen is van.


Nem lehet a Nagy- Magyaroszág határait anélkül használni, hogy revizionista lennél?

2022. nov. 22. 14:46
 3/33 Revolúcióbiológus ***** válasza:
100%

Azért ez igazán nem olyan bonyolult dolog, csak túlgondolod.

Ha egy múzeumi tárlaton akarják a harmadik birodalmat bemutatni akkor a horogkeresztes zászlóval lehet jelölni Németországot.

Ha este egy szűk sikátorban rohan feléd 4 horogkeresztekkel kitetovált kopasz csávó azt kiabálva, hogy "megdöglessz rohadék" akkor fuss, mert nem buddhista szerzetesek.

2022. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

3


És mi van ha a kettő között vagy?


Büszke vagy múltadra és szereted magyar nemzettársaid etnikai határokon belül (nagymagyar határ) ?

Ilyen esetben sem hordhatsz Nagy-Magyarországos ruházati cikkeket?

2022. nov. 22. 17:18
 5/33 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Az szerintem a kontextustól függ. Egy történelmi atlaszban nem revizionista jelkép, Viktorunk sálján pedig szerintem már lehet annak tekinteni.
2022. nov. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

A kés most gyilkos szerszám, vagy sem? Mert ugye ölni is lehet vele, meg kenyeret szelni is.


A tárgyak eszközök. Jó vagy rossz voltukat az emberi cél határozza meg.

Az autón lévő Nagy Magyarország térkép egyfelől irritáló lehet, másfelől a kiragasztója szellemi színvonalát mutatja meg.

2022. nov. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
63%
4. A Nagy - Magyarországos térképpel nem csak azt fejezed ki, hogy szolidaritást vállalsz a határon túliakért, hanem hogy az egykori Nagy - Magyarország területén élő nem magyarok jogait lexarod.
2022. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Szerintem a nagy-magyarországos matricák, tetoválások alkalmazása identitást jelez. Az én számomra azt jelzik, hogy az alkalmazóik nagy valószínűséggel abba a csoportba tartoznak, melynek tagjai szerint helyesebb lenne, ha Magyarország most is inkább úgy nézne ki, mint Nagy-Magyarország, nem pedig úgy, mint a mostani, trianoninak nevezett. Tehát revizionisták. Ezen emberek nekem helyből nem szimpatikusak, mert tapasztalataim szerint a történelemtudományban is megkövetelhető objektivitást hazaárulásnak tekintik, már ha vannak helytálló történelmi ismereteik, vagy egyszerűen ostobaságokban hisznek.

Mindezek persze csak az előítéleteim velük kapcsolatban, könnyedén megdönthető hipotézisek, és sokszor meg is dőlnek, mert nagyon gyakran mégsem ilyenek, hanem értelmes, kedves emberek, egyáltalán nem gyűlölködő, hülye nacionalisták.

Ami OV. sálját illeti, hááát… én miniszterelnökként nem venném fel. Én nem így vagánykodnék.

2022. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

8


Igen, nálam erdélyiként például indentitás kifejező, hiszen Nagy-Románia térképével nem tudnám kifejezni azt.

Az etnikai határokat ábrázoló térképpel viszont igen. Nekem a Nagy Magyaroszág térkép annyit jelent, hogy ott élnek a magyarok, a magyar nemzet térképe es egyben a magyarok országa 1,000 évig úgy nézett ki.

2022. nov. 25. 18:25
 10/33 anonim ***** válasza:
9. Nagy Magyarország nem etnikai térkép. Nagy Magyarországon 41% volt a magyarok aránya. Ha etnikai térképet akarsz, használd Székelyföldet, van olyan is. Vagy egyszerűen rakd ki a magyar címert, vagy zászlót.
2022. nov. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!