Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Legjobb dokumentumfilmek az...

Legjobb dokumentumfilmek az első világháborúról?

Figyelt kérdés
Tanuláshoz szeretném használni, hátha így több részletre emlékszem majd. Valami átfogó lenne a legjobb, de ha csak olyan van, ami egyes részleteire fókuszál, nekem az is jó :)

2023. jan. 2. 12:21
 1/7 anonim válasza:
80%

Szerintem bármilyen világháborús filmet nézhetsz, mivel történelmi vonatkozásúak, a tartalmuk is igaz:)

Nagyon nagyon sok van, már csak a te ízléseden múlik, hogy melyik az amelyik tetszik.

[link]

2023. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akik már nem öregszenek
2023. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz angolul ez a legjobb yt csatorna


[link]

2023. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Mindegy csak ne History Chaneles legyen:D


Amúgy nem kell feltétlenül dokumentum filmnek lennie ahhoz hogy megtudj dolgokat, bár tény hogy ezek a leginformálóbbak


A csak simán világháborús filmek inkább abban segítenek hogy el tudd képzelni/beleéld magad


Bár tudom hogy I.Világháborút kérdeztél, de ha ez felmerült valószínűleg jön a II. is ahhoz pedig tudom ajánlani az ,,Ellenség a kapuknál" (ez Sztálingrád ostromáról szól) és ,,A zongorista" ez pedig egy lengyel zsidó életét mutatja be a német megszállástól az orosz "felszabadításig"

2023. jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Korabeli német, angol filmhíradók fellelhetők talán. De biztos magyar is.


Semmiképpen sem a vh-ról szóló játékfilmekből tájékozódj, azok szubjektív vagy politika vezérelte fikciók.

2023. jan. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Volt a 70-es években a Századunk című dokumentum sorozat. Úgy emlékszem, az első vh -val kezdték.


Vagy a youtubeon Az első világháború számokban.

2023. jan. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

The long road to war

Netflixen nézhető, szerintem az egyik legjobb doksi film a háborúról.

Nem magát a harci eseményeket írja le, hanem az okokat nagyon részletekbe menően. Imádom a történelmet és rengeteget olvastam már erről a korszakról is, de ez film sok új dolgot mutatott vagy magyarázott más szemszögből. Szerb rendezője van, így a monarchiával és velünk magyarokkal is sokat foglalkozik, ennek ellenére meglehetősen tárgyilagos és propaganda mentes.

2023. jan. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!