Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen eredetű az Éri vezetéknév?

Milyen eredetű az Éri vezetéknév?

Figyelt kérdés
2008. dec. 29. 22:56
 1/3 Válasz Vilmos ***** válasza:

Ókori eredetű, és amit tudok, hogy igen-igen ritka magyar vezetéknévként. Még az is lehet, hogy egyedül a Te családod használja itt Magyarországon ezt a vezetéknevet, mert tényleg nagyon ritka, a középkorig visszanézve is.

A Radix fórumon láttam egyszer valamit róla. Ott azt vettem ki, hogy jelentésben melléknév, tulajdonság nem igazán köthető hozzá, valószínűleg sumér harci névből eredhet - bár én alapból azt gondoltam volna - józan paraszti ésszel -, hogy a török "er" abszolút gyökből származik, de leírásból mégis az előbbi rémlik.


Szerintem ilyen ritka vezetéknévnél nehéz ennek pontosan, 100%-os biztonsággal utánajárni. A nevek eredete nem igazán egzakt, van, amikor leginkább csak sejteni lehet a dolgot, esetleg morfológiailag visszakövetkeztetni, de ugye az is eléggé bizonytalan dolog (kb. olyan, mint a magyar nyelv finnugor "eredetének" levezetése).

2013. aug. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 wertar válasza:
Mózes 4. könyv 16. fejezet. Az Éri és az éri nemzetséget Mózes idejére lehet tenni.Az éri nemzetség izraelita és nem judeista nemzetség,újabban az igazi izraelitákat összekötik a szkítákkal...én is Éri vagyok és egy hónapja kezdtem ezzel foglalkozni!
2014. okt. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 wertar válasza:
Bocsi rosszul írtam Mózes 4.könyv 26/16
2014. okt. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!