Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Lehetett volna Észak-Afrika...

Lehetett volna Észak-Afrika teljesen fekete, mint Szubszaharai-Afrika?

Figyelt kérdés

2023. júl. 3. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A lehetett volna kérdés akkor értelmezhető, ha kapcsolatban van valamiféle akcióval, ami az adott szituációban megváltoztatná az események alakulását. Ebben a kérdésben nincs ilyen akció. Szerintem el kell olvasni Afrika vonatkozó történetét és ki lehet belőle találni, hogy volt-e ilyen lehetőség. Szerintem a Nílus völgye adott némi lehetőséget átmozogni a Szaharán, amit különben a szudáni és etióp népek többször megtettek az egyiptomi birodalom idején. Többször volt a fáraó fekete afrikai. Más helyen ilyesmit nem hallottam.
2023. júl. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Igen, nincs olyan ami kizárná hogy akkár az egész emberiség fekete legyen.
2023. júl. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy szub-szaharai népcsoport nagy számban odavándorolt volna(ezt leginkább olyan módon tehették volna meg, hogy követik a Nílus folyását és mikor elérik a Földközi-tengert nyugatra fordulnak), és kiszorítja az őshonos berbereket akkor nyilván ma fekete emberek laknák ezt a vidéket.


A valóságban a fekete rasszú népcsoportok nem észak, hanem dél felé mentek(bantu népvándorlás) és az ottani pigmeus, busman stb. vadászgyűjtögetőket nagyrészt kiszorították. Ha valami okból észak felé indulnak és nem délnek akkor nyilván megvan az esély, hogy Észak-Afrikát is ők laknák ma.

2023. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2 Válaszadó! Van olyan ok ami kizárja. A D vitamin, illetve annak hiánya.
2023. júl. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A legdélebbi (az Egyenlítőtől legtávolabbi) embercsoport az őslakos tasmániai volt, amely fekete bőrrel bírt.

Déli szélesség 43.

2023. júl. 4. 10:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg még vita tárgya, hogy a bőrszín kifehéredése csak egyedül a napfényhiányos éghajlat következménye vagy valami genetikai mutáció is rásegített erre.


A kőkorszakban az Európa nyugati részén élő vadászgyűjtögetők még pigmentált bőrűek voltak, gyakran kék szemekkel. Az Európa keleti felén élők rendelkeztek a mai európai emberekre jellemző külsővel(fehér bőr, világos haj stb.). Az akkori nyugati vadászgyűjtögető népcsoportokat Kis-Ázsiából érkező mezőgazdálkodó csoportok(kb. mint a mai mediterrán, közel-keleti népcsoprtok úgy néztek ki), később kelet-európai fémmegmunkálást ismerő törzsek(az indoeurópai nyelvek meghonosítói) olvasztották be.

Ha semmilyen vándorlás nem éri Nyugat-Európát akkor lehetséges máig sötétbőrű emberek laknák, kb. magasabb növésű busmanokra hasonlítanának, némelyik kék szemekkel.

2023. júl. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Jelenleg még vita tárgya, hogy a bőrszín kifehéredése . . "

Amit én olvastam a témában, az alapján ez már lezárt kérdés. A depigmentáció kb. 40 - 50 ezer év alatt játszódott le.

Vígasz a #2 Válaszadónak: Nekem is, neked is voltak barna bőrű őseink, úgy becsülöm 60 - 100 ezer évvel ezelőtt.

2023. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Állítólag a mongoloid nagyrassz az közvetlen evolúció, míg az europid -elsősorban fehér ember- meg valami furcsa mutáció.
2023. júl. 4. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!