Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a baja Puzsérnak Kálvinnal?

Mi a baja Puzsérnak Kálvinnal?

Figyelt kérdés
Gyakran kritizálja a legnagyobb protestáns gondolkodót, általában a kapitalizmussal köti össze, ez honnan jött neki?

2023. aug. 1. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideje nem követem a munkásságát, de amennyire én tudom a "prosperity theology" nem tetszik neki, amit magyarul talán sikerevangéliumként lehetne fordítani. Elsősorban az amerikai protestánsok egyes csoportjai között elterjedt nézet, miszerint az üzleti siker és anyagi jólét annak a jele, hogy Istennek tetsző életet él az illető, illetve hogy az Istenben való hit és az egyháznak való adakozás által elérhető az anyagi jólét.


Konkrétan Kálvin személyéhez ennek nem sok köze van persze, viszont a kapitalizmus európai kialakulásában jelentős szerepe volt a protestantizmusnak és a protestáns munkamorálnak.

2023. aug. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért, azt nem tudom, de Kalvinnak is meg voltak a saját hibái/hülyeségei:


- Szervét Mihály kivégeztetése.

- diktatórikus vezetés

- kocsmák betiltása

- orgonák felégetése

- predesztináció (minek hinni, ha úgy is el van rendelve, hogy megégsz a pokol bugyraiban vagy üdvözölsz)

2023. aug. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze, ezeket tudom, viszont ezek épp a mély vallásos fanatizmusból eredned, mint az elvtelen, haszonelvű kapitalizmusból.
2023. aug. 1. 23:05
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Kettes voltam: Puzsér gyakran beszél hülyeségeket, bár időnként mond jókat is. Amit Kálvinról és a reformátusokról összehordott, nettó baromságok (magyarként azért sem lehett Kálvin-ellenesnek lenni, mert volt a történelemnek olyan időszaka, amikor magyarnak lenni egyet jelentett kálvinistának lenni, ezzel is erősítve a Habsburg-ellenességet >>akik katolikusok voltak<<)
2023. aug. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Ez egy műveletlen firkász. Abból él, hogy összevissza hablatyol olyan témákról , melyekhez lövése nincs. Voltaképpen primitív provokátor firkász.
2023. aug. 6. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!