Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyire lehet valóságalapja...

Mennyire lehet valóságalapja annak az okfejtésnek, miszerint az első és második világháborút az amerikaiak robbantották ki, hogy összeugrasszák az oroszokat a németekkel?

Figyelt kérdés

2023. szept. 21. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A körülmények és az előzmények ismeretében semennyire.
2023. szept. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Semennyire, mert az USA igazán a második világháború idején erősödött meg nagyon nagy mértékben. Előtte nem volt ilyen súlya és hatalma sem. Lehetősége sem lett volna erre.


Gazdaságilag éppen, hogy vergődött. Ld. nagy gazdasági világválság (1929-33) abból még éppen kilábalt a 30-as évek végére.


Az első világháború előtt még szinte "csak papíron létezett" pontosan az I világháború elől menekülő, illetve később a II.vh-t megelőző zsidó üldözések miatt Európából menenkülő emberek hozták el azt a "fejlődést" ami kellett, hogy egyáltalán fel tudjon lendülni. Korábban főleg a kispénzű, szegény "szerencsét próbáló" emberek mentek az USA-ba abban a reményben, hogy ott gyorsan meggazdagodnak mert ide csak ezek a hírek jutottak el (ld. pl. Titanic és környéke).

2023. szept. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom egyébként, csak kíváncsi voltam mások véleményére is, mielőtt leírtam volna, hogy miért kérdeztem (hogy elkerüljük az elfogult véleményeket minden irányból).


Bogár Lacibácsi pont ezt nyilatkozta a HírTV műsorában, ahol még a fideszes műsorvezető is kiröhögte, hogy az amerikaiak robbantották ki az első és második világháború "fedőnéven ismert" (így fogalmazott :D ) eseményeket. :D


Akkor ezek szerint nem csak szerintem elmeroggyant az öreg.

2023. szept. 21. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy ilyen kijelentésből önmagában nem lehet megállapítani az illető elmebeli állapotát. Meg kell nézni van-e még ott hasonló sületlenség.
2023. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Láttam több hasonló mást is, ez csak egy a sok közül.
2023. szept. 21. 14:54
 6/7 kürasszír ***** válasza:

1.) Nem az USA robbantotta ki az I. és a II. világháborúkat. Mindkettő kitörése mögött az európai nagyhatalmak konfliktusai álltak.


2.) Az USA már 1-2 évtizeddel az I. világháború előtt a világ vezető gazdasági hatalma lett. Ipari termelése világelső volt.

2023. szept. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kürasszír ***** válasza:

# 2


Tessék komoly gazdaságtörténeti szakirodalmat olvasni.


Az USA már az I. világháború előtt a világ legerősebb gazdasági, messze legnagyobb ipari hatalma volt, a legfontosabb fejlettségi mutatóban (GDP/fő) is megelőzte a többi nagyhatalmat.


Az USA lakosságának életszínvonala volt egyértelműen a legmagasabb 1914-ben a nagyhatalmak közül.


Lásd a nagyhatalmak I. világháború előtti gazdasági erőviszonyait és fejlettségi mutatóit tudomànyos szakirodalomban: [link]


Bogár elmélete ettől függetlenül ostobaság, nem az USA robbantotta ki az I. világháborút.

2023. szept. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!