Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » USA miért állitja magáról...

USA miért állitja magáról övéké a legjobb ország és politikai, társadalmi rendszer és akarja ezt ráeröltetni minden országra?

Figyelt kérdés
Holott az USAban kb nulla szociális rendszer van, óriási az olló gazdagok és szegények között, borzalmas a közbiztonság és sokkal több a nincstelen, lecsúszott szegény ember mint bármelyik általuk elitélt autokratikus, diktatórikus országban.
nov. 10. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Mert megteheti. Gazdag, erős hadserege van. Ha valaki nem ért vele egyet meg tudja győzni (vagy pénzzel, vagy fegyverrel)
nov. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Vannak élhetőbb helyek a világon, igen. De azért ha választanom kéne az USA és az "általuk elítélt autokratikus, diktatórikus országok" közt, hogy hol lakjak, akkor mégiscsak inkább az USA mellett tenném le a voksom. Te nem?
nov. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
utolsó én ott élnék politikai rendszertől függetlenül ahol van működő szociális háló, nem kell attól félnem utcára kerülök mert nem tudom kifizetni a korházi számlát és viszik a fejem fölül a házat vagy eltőzsdézik a leendő nyugdíjamat magáncégek
nov. 10. 19:22
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem is a legjobb, de benne van az elitben
nov. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
80%

Erdemes emlekezni hogy a US egy 247 eves orszag, egy kisbaba a nemzetek kozott.

Eszmeletlen hogy mit ert el a 247 ev alatt, viszont hibakat is kovetett el, nem nehez erre peldakat talalni.

A patriotizmus mindig is resze volt az Amerikai identitasnak, de nem hinnem hogy ra akarna eroltetni mas orszagokra sajat rendszeret.

Ha a vilagban a sok haboruzo fel nem egybol elsogelyhivaskent Amerikat hivna, valoszinuleg nem vett volna reszt ennyi haboruban sem.

nov. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Én nem hallottam még, hogy az USA ezt állítaná, pusztán a demokráciát propagálja, amivel lehetnek ugyan kisebb-nagyobb problémák, de szerintem is jobb, mint a parancsuralmi rendszerek.

Például Afganisztánra sem kényszerítették rá, ahogy Japánra sem, meg igazából senkire a saját rendszerüket.

Megvannak szövetségben királyságokkal, mint a britek, vagy a hollandok, igazából szarnak rá, ki milyen államformát követ.

Erős túlzásnak érzem a kérdésben állítottakat.

nov. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
A dikataturak nem szeretik az usa-t. A szabad versenynek is vannak hatranyai de ha nem engedik a versenyt az sokkal rosszabb.
nov. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MDaniel98 ***** válasza:
47%

Egyrészt ő a leggazdagabb és katonailag a legerősebb állam, még mindig, és csak Kínában látok olyan gazdasági potenciált jelenleg ami ezt hosszútávon veszélyeztethetné (szerintem ezzel ők is így vannak, az oroszok csak Kínával társulva jelenthetnek veszélyt rájuk). A kultúrájukat is sikerrel terjesztik világszerte.


Az meg a másik, hogy a vezetők is sokat szoktak képzelni arról az országról amit ők irányítanak, szóval van benne egy adag hübris is.

nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12%

Nerm erőltetik ők a rendszerüket, de akinek nem tetszik a pofája, azt lebombázzák és halomra ölik.

[link]

nov. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
A kérdésben, de még a leírásban szereplő mondatok között nincs egy olyan, ami igaz lenne. Szép teljesítmény, gratulálok hozzá! Hogy a hamis állításokra mit kellene válaszolni, azt nem tudom.
nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!