Magyarország a globális gazdasági válságokat miért sínyli meg sokkal jobban mint a környező országok?

Figyelt kérdés
dec. 7. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

A rossz vezetés miatt.

(Az ellenzék is rossz, itt egyszerűen nincsenek megfelelő vezetők.)

dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Mert a nyugati vezetés egy válság esetén megvizsgálja, hogy mivel van a probléma, aztán kitalál rá valamilyen gyógyírt. Ha a gyógyír működik, akkor minden kafa. Ha nem működik, akkor az eredménytelenségének okát megvizsgálva módosítják az előző gyógyírt, vagy új gyógyírt találnak ki, hátha az jobban működik.

a kelet meg úgy csinálja, hogy megvizsgálja a problémát, kitalál rá egyfajta gyógyírt, aztán az vagy működik vagy nem. Ha működik, akkor minden kafa. Ha nem működik, akkor ugyanúgy erőltetik tovább a nem működő gyógyírt, csak jó sokszor elmondják mellé, hogy az milyen szuperül működik. (Lásd bolti ársapkák, lásd hatósági áras üzemanyag, stb.)

És mi utóbbi időben erősen ezt a keleti mintájú válságkezelést erőltetjük - meg is van az eredménye, amely látható a szuperalacsony inflációnkon meg hasonlókon.

dec. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Mert bizonyos döntések többet hoznak politikailag, mint amennyit gazdaságilag visznek (ld.: rezsicsökkentés, ársapkák, CSOK, etc.), és ezt a helyzetet a Kormány elfogadhatónak tartja. Magyarul politikai haszonért cserébe tudatosan ártanak a gazdaságnak.
dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 MDaniel98 ***** válasza:
Olyan ágazatokba fektetünk amik abszolút nem válságállóak, és bármiféle átgondoltság nélkül, pillanatnyi politikai érdekek alapján hozzunk meg súlyos, sokakat érintő gazdasági döntéseket (és ezt mindkét oldal erőteljesen gyakorolja). Amikor meg véletlenül nem ez van, akkor olyan rosszul kommunikálnak, hogy a fél ország keresztre feszítené az adott politikust.
dec. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A végén csattan az ostor egy találó mondás erre.

A nagyobb országoknak, az erősebb gazdaságoknak a kisebbek ki vannak szolgáltatva számos tekintetben.

Nem csak mi vagyunk ezzel így, többé kevésbé a közép-európai országok hasonló cipőben járnak. Nem rosszindulatból igyekeznek ránk hárítani a terhek egy részét az erősebb gazdaságok, hanem csak a saját érdekeik szerint járnak el.

Például a 2008-as válság kezdeti jeleire a német magyarországi autógyárak szinte azonnal csökkenteni kezdték a termelést. Mikor már Németországban is erre került sor, az itteni gyáraik már leálltak, ami kint végül be sem következett teljes mértékben, mert a fő részlegek csökkentett munkaidővel raktárra gyártottak és a visszakapcsolás is hasonló módon történt, vagyis nálunk hamarabb kezdődött, mélyebb lett és tovább tartott a válság.

Az is természetes, hogy a német kinti gyárak legelőször a vendégmunkásokat küldték el, a hazai munkaerőből csak később kezdtek szelektálni, inkább átcsoportosították őket, ha az alacsonyabb képzettségű vendégmunkások feladatait is muszáj volt részben ellátni.

Anyagilag is jobban bírja egy erősebb gazdaság, nagyobbak a pénztartalékaik, így az infláció ellenes intézkedéseket is tovább tudják finanszírozni, amibe mi sokszor bele sem kezdünk, mert úgy sem bírnánk tőkével, így más utat, kevésbé hatásos módszereket kell alkalmazni.

A saját piacát, gazdaságát minden ország igyekszik hatékonyan védeni válságok esetén és erre a kormányaik is kellő gondot, propagandát folytatnak és ösztönzik a gazdaság szereplőit például a hazai termékek alkalmazására, fogyasztására és ugye a világválságok is a nagy országokban keletkeznek, amit aztán csak ők tudnak megoldani, nekünk erre nincs módunk és lehetőségünk, így csak később sikerül hozzájuk felzárkózni, ha már ott javul a helyzet, mert a világgazdaság helyzete ilyenkor döntő módon megszabja a lehetőségeinket.

Az lehetséges, hogy a kormányok politikája is szerepet kap ebben, de ebben az is közrejátszik, hogy más a gazdaságunk helyzete, a társadalom pozíciója, például itt fizetésből csak nagyon kevés fiatal tudna lakást venni, meg a szülőknek sincs semmijük, így állami támogatás nélkül kilátástalan lenne minden fiatal helyzete, de a szocpollal azért elég sokan lehetőséget kapnak, főleg ha kedvük van gyermeknevelésre, mert ez népesedéspolitika is egyúttal. Ezt a lakásállomány is megkívánja, mert hazánkban a saját tulajdon a döntően domináns, míg mondjuk nyugaton sokan bérelnek hajlékot hosszú távon, így keveseknek van saját tulajdona. Idehaza a kiadó lakások kevés számban vannak jelen a piacon és túl drágák fiataloknak, így ezzel kevesen tudják megoldani a problémáikat.

Nem azt akarom ezzel propagálni, hogy a csok az olyan nagyon jó, csak példának hoztam fel, hogy ez egy olyan kényszerű megoldás, ami a társadalmunk helyzetéből adódóan egy sajátos megoldás egy olyan réteg számára, amelyik képes fizetni a hitelek elég magas összegét és ezzel életben tudják tartani az építőipar egy szegmensét is, mert mégiscsak összejön valamennyi fizetőképes kereslet.

Ilyen bűvészmutatványokra kényszerül egy szegény, csóró ország, már ugye amelynek a polgárai nem tehetősek.

A pénz. a pénz, a pénz dominál, illetve annak hiánya.

dec. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!