Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik nyelvet a legkönnyebb...

Melyik nyelvet a legkönnyebb elsajátítani az angolon kívül. Mennyi idő alatt lehet középfokú nyelvvizsgára felkészülni belőle? nyelv tanulás, nyelvvizsga középfokú

Figyelt kérdés

dec. 24. 15:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
A magyar. Nekem 2 év alatt sikerült anyámtól kisgyerekként, azóta is tökéletesen használom a nyelvet.
dec. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Spanyol, olasz, holland, és a skandináv nyelvek (svéd, dán, norvég), nem feltétlen ebben a sorrendben. Legalábbis ezeket mondják könnyűnek, nekem személyes tapasztalatom csak a spanyollal van ezek közül. Nehéz lehet hozzászokni, hogy a főneveknek van nemük (ha jól tudom az összes említett nyelvben), mivel ez a magyarból és az angolból is hiányzik. Nekem legalábbis ez volt a legnehezebb a spanyolban, meg a hangsúlyozásuk, mert eléggé botfülem van.
dec. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Úgy értve, hogy az angol már megvan, vagy nincs? Mert mindig azt a nyelvet a legkönnyebb tanulni, amivel azonos nyelvcsaládba tartozó nyelvet már ismersz. Mi magyarok jól meg vagyunk lőve, mert semmi sem tartozik a mi nyelvcsaládunkba (max nagyon-nagyon távolról, mint a finn).


De ha angolul már tudsz, akkor abból kiindulva jópár nyelvet nagyon könnyen lehet tanulni. Az angol nyelv ugye az indo-európai nyelvcsalád, azon belül a germán ághoz tartozik. Ebbe tartozik még a német, ami a legközelebb áll az angolhoz, illetve a skandináv nyelvek.


De ha nem tudsz angolul, a válasz akkor is ugyanaz: német. Az angol könnyebb a németnél, de azt mondtad azon kívül, tehát marad a német. Az angol azért a legkönnyebb nekünk, mert az a világnyelv, eleve az interneten élünk, aminek javarésze angol nyelvű, tehát folyamatosan ragad ránk, van egy csomó angol eredetű jövevényszavunk, stb. Tehát az angol könnyű. Az angoltól meg csak egy kisebb ugrás a német.

dec. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Mojjo ***** válasza:
38%

Olasz.

Aki a németet, meg hollandot mondta, az beszél ezeken a nyelveken? Nem tudom, miféle gondolat alapján mondhatná bárki ezekről, hogy a legkönnyebbek, mert a valóságtól igen távol áll ez a kijelentés. (És alighanem ugyanez igaz a skandináv nyelvekre is.)

dec. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha mindegy, milyen nyelv, csak kell egy nyelvvizsga, akkor az eszperantót vagy a lovárit szokták ajánlani, ezek a legkönnyebbek.
dec. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

#4 Na és te mégis milyen nehézséget találsz a németben?


Igen, az olasz is könnyű. De a német is az. Az olasz nyelvtanilag könnyebb a németnél, de a német könnyebb szótanulás szempontjából. Egyrészt a szavak egy része nagyon hasonló az angolhoz, másrészt a németben az összetett szavak felépítése sokkal logikusabb és egyszerűbb, mint az olaszban. Emiatt mondjuk vannak elég hosszú szavaik, ami miatt bonyolultnak tűnhet, de nem az.

dec. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

4 Az élő nyelvek tudomásom szerint mind hasonló bonyolultságú. Hasonló szokésszlet, általában hasonló pontossággal tudsz leírni vel dolgokat. Innentől kezdve az a könnyebb amelyik hasonlóbb az ismert nyelvekhez vagy több lehetöséged van használni anyagokhóz hozzáférni. pl Német tanárt sokkal könnyeben fogsz találni mint olaszt.


A 3 válaszoló pedig az írta angol után jóval könnyebb Skandináv nyelvet tanulni mivel közel vannak egymáshóz.


A kérdésre válaszólva pedig esperantó vagy roma. 10 éve ezeket csinálták sokan diplomáhóz.

dec. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%
#6 A német a legnehezebb nyelv, amit valaha próbáltam tanulni. Semmi logika nincs benne. Minden főnévvel külön meg kell tanulni a névelőt és a többes számot, minden igével kétféle múlt időt. A nyelvtan bonyolult, és minden szabály alól a szavak többsége kivétel. Gimiben 4 évig szenvedtem a némettel, de ma csak annyit tudok, hogy "du hast mich gefragt und ich hab nicths gesagt" :)
dec. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
11%
Hát nem épp az angol legkönyebb!
dec. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 MDaniel98 ***** válasza:

[link]


Ez esetleg adhat támpontot a kérdezőnek.

dec. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!