Hogy kell verset olvasni?

Figyelt kérdés
Fogsz egy verseskötet és elolvasod A-tól Z-ig? Vagy random választasz verseket egy verseskötetből, és keresed, hogy mi az, ami megfog? Vagy előtte fel kell készülni valahogyan a költőből vagy a verseskötetéből?
jan. 21. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy film esetén is csak akkor tudod eldönteni, hogy mennyire fog meg, hogyha előtte végignézed. Szóval igen, olvasgatni kell a verseket sorban, aztán jó eséllyel találsz olyat, ami tetszik.
jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:

Semmi ilyen nincs, egyik sem. :) Egy régi klasszikus költőnket megkérdezték, hogy a verse ezt jelenti vagy amazt. Mire nevetett, hogy "Csak olvassa!".


Nincs elemzés, nincs sorrend...

jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
Az 1-es jó példa kérdező.
jan. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok verset olvasni sem úgy, hogy A-tól Z-ig, sem úgy, hogy felcsapom, és olvasgatok belőle.

Nekem fontos az, hogy legyen valami kapcsolódásom, úgymond beavatásom az adott költő verseibe. Ez mondjuk úgy jön, hogy beszélgetek róla olyannal, aki ismeri az adott kötő munkásságát, de szerintem interneten is lehet videókat, beszélgetéseket találni csomó költőről. Illetve a középiskolás irodalomoktatás is lehetne ilyen (nekem nem ilyen volt).

jan. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MDaniel98 ***** válasza:
Úgy olvasod ahogy akarod, de ha én kiadnék pénzt egy verseskötetért, akkor elejétől a végéig el is olvasnám.
jan. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!