Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » VIII. Henrik - nőcsábász,...

VIII. Henrik - nőcsábász, egyházalapító, szigorú uralkodó. Hogyan lelehetne jellemezni ezt a sok oldalú királyt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, intelligens volt, esetleg inkább rossz király volt?
márc. 15. 09:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*lehetne
márc. 15. 09:26
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Magánéletileg egy gyökér, egyházpolitikailag egy akarnok. Remélem valami másban frankó volt, de sajnos nem tudok ezekről.
márc. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Jellemezni? Egy szóban: csapodár.

És tényleg sok oldala volt, mert iszonyatosan kövér volt.

márc. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem volt egy szimpatikus ember, de nekem egy zseninek tűnik. Az Anglikán Egyház létrehozása elég nyereséges volt.

Persze, én nem vagyok annyira jártas a töriben, ezért kérdezlek titeket.

márc. 15. 10:26
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom zseninek. Egy hedonista ember volt, akinek ha nem tetszett valaki, kivégeztette. Az Anglikán Egyház is csak a nőcsábász életmódja miatt jött létre, nem volt más célja vele. 37 évet élt, amit saját magának köszönhet, úgy elhízott. A leánya az zseni volt. Angliából nagyhatalmat csinált. Az apja még a lábáig sem ér fel.
márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt zseni. Egyház politikája sem valami mester terv volt, hanem rögtönzés, mert nem hagyták elválni.

Hogy nő csábász volt-e? Igen, de azért messze nem valami kirívó eset.

Azt pedig meg kell érteni, hogy abban a korban egy uralkodónak egy de annál nagyobb kötelessége volt a királyság belső stabilitásának megtartása érdekében: egy törvényes fiú utódót nemzeni. Ha ez nem sikerült, akkor jöttek a polgárháborúk és örökösödési háborúk.

A sok válás nem azért volt, mert nőcsábász volt, hanem előbbi okból. Ha csak nőcsábász lett volna, ahhoz nem kellett volna egyszer se válnia. Egy uralkodónak el volt nézve, ha a felesége mellett tart néhány tucat szeretőt.

márc. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább elég peches volt. Nem őt szánták a trónra, aztán kétes körülmények között elvette a bátyja özvegyét, ami persze megkérdőjelezhető volt.

Sokáig nem sikerült fiú örököst biztosítani az országnak, akkor is csak egyet.

Kicsapongó volt, persze, és forrófejű, és nagyon hamar hazavágta az egészségét. Az udvar meg nyilván tele volt haszonlesőkkel meg spionokkal, de melyik nem?

Végül mégse sikerült nagy dinasztia folytatását biztosítani, de erről már nem tudott.

márc. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az tény, hogy a válására rátett az, hogy nagyon szerelmes volt Annába, Anna pedig egy okos nő volt, és nem elégedett meg a szeretői szereppel, döntés elé állította a királyt. A másik ok, meg amit a 6-os is írt. Kellett a törvényes fiú örökös, mert ígyis mindig fennállt a polgárháború veszélye, hogy folytatódik a rózsák háborúja, hiába volt félig York félig Lanchester (Tudorok annak a háznak voltak az oldalágai, mondjuk rokonságban álltak igazából a Yorkok és a Lanchesterek is). Szóval tény, hogy ha Katalintól lett volna fiú örököse, akkor Anna sosem éri el a célját.
márc. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Okos ember volt, de egy szemétláda emberileg, az tény. Anna sem vesztette volna el a fejét, ha tudott volna élő fiút szülni. De mégegy válási cirkuszt már nem akart és biztosra akart menni. Jane, akitől végül lett örököse, sajnos meghalt, Clevei Annától könnyen el tudott válni és jóban is maradtak, Haward Katalin tényleg csalta, neki is a feje elvesztésével ért véget a királynésége, végül Parr Katalin már túlélte a férjét.
márc. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 MDaniel98 ***** válasza:
100%
2# Uralkodása elején - állítólag - még egy egészen normális király volt.
márc. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!