Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Aki nulláról indulva laikuskén...

Aki nulláról indulva laikusként szeretne megismerkedni a filozófiával, mely szerzők és melyik műveit, milyen sorrendben érdemes olvasni ?

Figyelt kérdés
Vicceskedő, troll és politikai válaszokat nem kérek.

ápr. 4. 09:51
 1/9 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Nem lesz teljes sorrend, de én így haladtam:

Seneca - Vígasztalások, Erkölcsi levelek

Platón - Állam, ezt elsőre meg sem értettem, csak azt, hogy egy zseni Szókratész, tehát 2.-ra sokkal figyelmesebben olvastam.

Ezek után meg már szabadon választhatsz a sok író közül, minden esetre ezek hozták meg a kedvet nekem.

ápr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nekem nagyon ajánlották anno: [link]
ápr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Vagy filozófiatörténetet olvasnék, vagy a tényleg alapoktól kezdeném, tehát az ókori filozófusoknál.
ápr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De én már az elején mellé venném a buddhizmust is, mert az ő gondolkodásuk megtermékenyítően más. Pl. a négyértékű logika igen izgalmas. Én csak kicsit ismerem, de igen inspiráló volt "A zen és a bolygó megmentésének művészete" pl.
ápr. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 = 4# azonos válaszoló, elnézést.
ápr. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2! Az egy jó könyv!
ápr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha alapozó videók is jöhetnek, akkor ajánlom Pavlovits Tamás filozófiatörténész "Bevezetés a filozófiába" YT csatornáját:


https://www.youtube.com/@TamasPavlovits/videos

ápr. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7# ez szuper, köszi én is!
ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Kezdőknek tökéletes lehet A filozófia viccek tükrében. (Ez az alcím)
ápr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!