Filozófia kezdőnek?

Figyelt kérdés
Nietzsche, a A morál genealógiája című könyvnek olvastam utána mint kezdés, de azt olvastam elsőre nem érdemes ezzel kezdeni. Milyen könyv az ami abszolút kezdőnek ajánlott? Nem feltétlen Nietzsche, természetesen.

ápr. 12. 23:56
 1/7 Mojjo ***** válasza:
100%

Nemrég volt már nagyjából ugyanez a kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudoman..

ápr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mikor kiírtam a kérdést nem dobott fel olyat amihez érdemben hozzászóltak, szóval köszönöm. De attól függetlenül ha valakinek van javaslata még megoszthatja.
ápr. 13. 00:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Kezdheted nyugodtan A morál geneológiájával. Nem fogsz belőle minden kis utalást érteni, de fogyasztható minden háttértudás nélkül is. Ha Nietzschétől olyat akarsz olvasni amiben aránylag kevés a visszautalás, akkor én az Így szólott Zarathustrát javasolnám.


Ha pedig mélyebbre akarsz ásni a filozófiában, akkor én azt javasolnám, hogy először is azt döntsd el, hogy milyen filozófia érdekel, azért a politológia, az intológia, meg az etika nem éppen ugyanaz a műfaj. Szerintem hiba minden filozófiai ágazatba bele ásni magad, nincs ember akit mindegyik érdekel.

ápr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, elírtam az ontológiát.
ápr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MDaniel98 ***** válasza:
Ha az alapoktól szeretnél indulni, akkor az ókori görög filozófusok műveit ajánlom, bármiféle háttértudás nélkül is könnyen érthető. Ha általános tudásra szeretnél szert tenni, akkor pedig filozófiatörténetet.
ápr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
81%
Nietzsche sokat utal vissza az ókori görögökre, én velük kezdeném ([Szókratész], Platón, Arisztotelész), utána a patrisztika, skolasztika korszaka, majd felvilágosodás (Descartes, Locke, stb), aztán 18-19. századi német-angol klasszikusok (Kant, Hegel, Nietzsche, stb) aztán 20. század és kortárs (Heidegger, Sartre, Foucault, Arendt, stb). Az ókoriaknál egyébként nagyon sok gondolkodó volt, onnan is lehet sokat tanulni. Ha tankönyvszerűen is szeretnéd tanulni ezeket, tehát egyszer már értelmezett, összefoglalt filozófiai nézeteket szeretnél megismerni, akkor Boros Gábor szerkesztette Filozófia c. könyvet ajánlom, az kezdőknek kiváló, és érthető, jól magyaráz. Scribd-en elérhető. Hajrá! 🙌
ápr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nietzsche annyira azért nem nehéz, hogy ne lehessen vele kezdeni. Meg közelebb is van hozzánk, a régi görög világ azért nagyon más volt.

Meg olvashatsz először szakirodalmat, mert sok filozófust nehéz érteni, ha csak magában olvasod. A Magyar Filozófiai Szemle számai pl. letölthetők, válogasd ki, melyik cikk érdekes: [link]

ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!