Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért kérdezünk? Válaszlánc:...

Paradoxa kérdése:

Miért kérdezünk? Válaszlánc: 1. Miért kérdezed? (Megkerülő visszakérdezés.) 2. Információ szerzése céljából kérdezünk. (Többnyire igaz. Enyhe tautológia.) 3...?

Figyelt kérdés

máj. 16. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Mer a Gyúrcsán jobb vót?
máj. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Somló Volán Zrt. ***** válasza:
86%

3. Mert nem vagyunk biztosak valamiben.


4. Cselekvés előtt kérdezünk, hogy szabad e...


5. Mert te vagy a tanár és feleltetsz egy diákot.


6. Hogy legyen mit kérdezni.


És ezt még naphosszat lehetne folytatni...

máj. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:
86%
Elég nyakatekert ez így. Mi lenne a kérdés normálisan mondva?
máj. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A kérdés csak ennyi: "Miért kérdezünk?"

Ez a kérdés azonban nagyon sokféle értelmet hordozhat.

Az itt közölt szövegem többi része: a saját magam részére adott válaszaim láncolatának töredéke.

Azért írtam le ezeket is, hogy magam is rámutassak a kérdés tartalmának és az adható válaszok sokrétűségére.

máj. 16. 20:39
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:
86%

Azért kérdezünk, mert valamit meg akarunk tudni. És persze van elég sok fajtája a kérdéseknek is, egészen az ál kérdésekig, a megtévesztő állító, megvezető kérdésekig bezáróan.


[link]

[link]

[link]


Mellékesen talán hasznos a kérdés jellegéből adódóan, hogy érdemes a jól tagolt írást is nézni, amit véletlenül mellőzöl a kérdés kiírásban és több kérdés is egybefolyik benne.


1. A "válaszlánc" kihagyható, mert nincs ott egy folyamatos beszélgetés részlete és szerintem kihagyható a "megkerülő" is, mivel a visszakérdezés nem a válasz megkerülését jelenti (legalábbis normál esetben).

2. A második pedig a kérdés leglényegibb értelme és alapvetően megválaszoltad vele a kérdésedet is. A "tautológia" is nekem kérdéses, hogy miért került bele.

3. Gondolom ott meg további kérdések fajtáira lennél kíváncsi és arra ott van néhány link.


Remélem valamennyire ezek a kiegészítések is jól jönnek a beszéd (kérdések, stb) értelmezésének témaköréhez. Amúgy a kérdések fajtáit csoportosították és vannak még a neten ilyen listák példákkal - elég rákeresni.

máj. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MDaniel98 ***** válasza:
100%
4# Mert meg akarunk tudni vmit vmiről.
máj. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi a tököm az a tautológia? Miért kérdeztem ezt meg?
máj. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek a tautológiában, csak a szigmatológiában. Ez a szigma grindset.
tegnap 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!