Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az USA és Európa államaiban a...

Az USA és Európa államaiban a késő újkorban és jelenkorban kialakuló (korábban nem látott) baloldali-jobboldali szembenállás mennyire használt, illetve mennyire volt káros a különböző országokban élő többségi népek és kisebbségek számára?

Figyelt kérdés

máj. 17. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Sokkal károsabb a modern jelen korban USA-ból importált kultúrharc. A jobb-baloldal konfliktusa országok között váltott ki háborúkat, a kultúrharc viszont mindent lebont.
máj. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
30%

1. Korábban nem voltak egyik helyen se államok. Népek voltak és harcoltak. Az általad használt fogalmak akkor nem léteztek.

2. A szembenállás nem jobb és baloldal között van, csak ezt a szót használják, mert úgy vélik, ezt már a döntőtöbbség érti. Nos nem érti, hanem félreérti.

3. Mindegy, többségi vagy kisebbségi nép vagyok. Ha ütnek, az káros nekem. Ha békén hagynak és tehetem a dolgom, akkor az hasznos nekem. De mivel a szomszédom nem én vagyok, neki más esetekre lesz ugyanez a véleménye. És mivel a szomszéd, a dolog mindkettőnkre hat eltérő eredménnyel. Na most akkor mi számít hasznosnak és mi károsnak?

4. embercsoportok szembenállása a világ legtermészetesebb dolga. Sőt, ha nem lenne, akkor nem is létezhetnénk. A probléma akkor jön, ha ezt néhány ember (bármelyik oldalról) a saját haszna érdekében más emberek kárára képzeli el, mégpedig a többiek hazug manipulálásával.

5. Vegyük észre, hogy Hitler egyre nagyobb környezetét fokozatosan és módszeresen hülyítette azzal, hogy megnézte mi zavarja őket, és megígérte, ő és csak ő tudja nekik megadni, amit szeretnének. a tömeg hiszékeny, mire rájön hogy átverték, már nem oldalak szembenállása van, hanem egy ember kényszere folytán emberek halomra gyilkolása. És mindnek káros volt, csak nem volt választásuk. És ebben csak a módszerek és eszközök változnak, a cél és az eredmény nem. Amióta létezik ember.

máj. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 MDaniel98 ***** válasza:
28%
1# Nacsak Európában az újkor elött ne lettek volna államok? Az azért érdekes...
máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!