Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szigorúan tudományos szempontb...

Szigorúan tudományos szempontból: létezhet 100%-os magyar, vagy ez egy téveszme?

Figyelt kérdés

Először is: nincs a kérdés mögött semmilyen rasszista hátsószándék. Csak a tudásom szeretném növelni (mivel tanulok még) a kíváncsiság hajt.

A 100%-os magyart nem én találtam ki, hallottam róla. De alkottam hozzá egy saját defjníciót.

-----------


A 100%-os magyar hipotézis saját definíciója:


A magyarság létezését az Államalapítastól - tehát 1000-től - számolom.

Természetesen eddig senki sem tudja visszavezetni a családfáját (nekem az 1800-as évekig sikerült), viszont ha valaki visszamegy a középkor végéig (kb. 1517) és nem talál más népekkel való keveredést, akkor feltételezheti, hogy a korábbi 500 évben is elkerülte a család a keveredést, pl. a tatárjárás után, amikor IV. Béla más népeket hozott ide.

Tehát aki legalább 500 éves csupa magyar felmenőkkel rendelkezik, az 100% magyar.


máj. 21. 15:47
A kérdező szavazást indított:
Létezik 100% magyar.
Ez egy téveszme
22 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

- Mivel a nemzetállam meg a mai nemzet-fogalom csak kb 200 éves, lehetetlen definiálni, hogy 500 éve ki számított magyarnak és ki nem.


- De ha lehetne is, gyakorlatilag lehetetlen a teljes családfát 500 évre visszavezetni.


- És ha lehetne, teljesen biztos, hogy nem találunk olyan magyarság fogalmat, ami elég szigorú ahhoz hogy kizárja a mai "nem kívánatos" elemeket, de befogadja az 500 évvel ezelőtti esetleges "szürke foltokat" a családfán.

máj. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Már a vándorlás során is keveredtek, hát még miután a Kárpát medencében letelepedtek, keveredtek az itt lakó népekkel, majd később a környező országok népeivel, illetve a tatárokkal, törökökkel, stb.. Ez igaz a többi népre is. Úgyhogy mára nincs olyan civilizált nép, ami "tiszta" lenne. Talán a dzsungel mélyén találni még ilyesmit (természetesen nem magyarokat).
máj. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Eleve érkezetek velünk török nyelvű népek törzsek már a honfoglaláskor, és utána is. Éltek is itt bőven szlávok és egyéb népek.

Kérdem én, egyáltalán mi alapján jelenti ki valaki egy 1600 vagy 1400-as években élt személyről, hogy magyar vagy horvát vagy stb. Mert a nemzethez tartozás és a nemzetekben gondolkozás modern dolog. Akkoriban a mely királyhoz vagy hű vagy mely királyság nemese vagy határozta meg a hovatartozást.

Pl Szent István alighanem magyarnak vallotta volna magát. De hát, az anyja német volt. Sőt, Imre herceg is valószínűleg magyarnak vallotta volna magát, pedig ő max negyed részt volt magyar.

A sztyeppe és a Kárpát-medence is átjáróház volt az évszázadok során. Nem, nem voltunk soha elzárt nép.

máj. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az ókorban a zsidóknál a pogány népekkel való keveredés nem igazán volt kívánatos.


De akkor ezek szerint a magyar népnek sosem volt ilyen zárt gondolkodása, hanem mindig keveredett másokkal.

máj. 21. 16:06
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg lehetséges, gyakorlatilag nulla az esélye. Egyrészt a folyamatos keveredés miatt, másrészt a belterjesség miatt valószínűleg régen kihalt volna egy ilyen ág.
máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 EagleHUN ***** válasza:
100%

Ahogy előzőek írják. És bármennyire is szeretnénk ezt hinni a Kárpát medence népességéről az utóbbi időkben kiderítették a genetikusok hogy a medencén belül nagyjából homogén eloszlású ( rendkívül hasonló a genetika ) viszont egy nagy katyvasz / keverék ez az egészét nézve. Persze a született kárpátmedenceiekről beszélünk nem az utóbbi pár száz év bevándoroltairól. Például egy "Grandpierre Attila" még eléggé kilógna a genetikai sorból.

És persze lehet azok is akik a II VH. után Orosz katonáktól születtek...


De alapvetően teljesen mindegy hogy szlovákiában szlováknak, Erdélyben erdélyi románnak vagy épp székelynek vagy idehaza magyarnak vallja -e valaki magát vagy hogy milyen nyelvet beszél. Genetikailag ugyanarról a mindent is hordozó népességről beszélhetünk. Van mindenkiben kb ugyanannyi török, ugyanannyi mongol, kun meg sok minden más is. Magyarország mindíg is a hadak útján állt, így mindenki átment rajtunk a történelem során. Aztán az így szerzett genetiaki anyag homogenizálódott a teljes népességbe. Meglepő de színroma se nagyon van már. Lassan 500 év alatt beolvadnak genetikailag. Még látszanak egyes ismertetőjegyek de már nem sokáig, max pár 100 év és kizárólag "Kultúrális" különbség lesz.


Mondok más megközelítést is:

Egyszer láttam kiszámolva hogy 1 embernek mondjuk 60 generációval (1100 év) korábban abban az időben egyszerre hány felmenője kellene éljen egyszerre. ( Hogyha nincsen átfedés, vagy mondhatnánk beltenyészet)


Több milliós nagyságrendű szám jön ki!


Ahoz képest a történészek 200 ezer és 500 ezer közöttire saccolják a honfoglaláskor bejövő népességet de egyes források a teljes beáramló népességet 1 millió főre teszik. És nagyjából ugyan annyira teszik az itt élőket is.


Mindebből viszont az is következik hogy mindenki aki itt él az összes akkor itt élő az őse és még ha az átvonuló hadak genetikai hagyatékát is belevesszük a dologba akkor is erősen beltenyészetes a ma élő népesség itt. Mint fentebb írtam mindenki a Kárpát medencében aki quázi tősgyökeresnek gondolja itt magát.

máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

AZ a helyzet, hogy az eredeti honfoglaló magyar sírokban is olyan genetikai változatosság van, amiből újra lehetne teremteni a fél emberiséget.

Hosszú volt ám a vándorút, és a magyarok kedvenc sportja pedig a leányrablás volt...

máj. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Mivel a magyar nemzetet 200 éve találták ki a történelmi magyar királyság területén élőkre meg ráerőszakolták hogy ők a magyarok. Több kevesebb sikerrel lásd trianon. Szóval innen már látható hogy baromság a felvetés. A honfoglalás nem egy bizonyított történelmi esemény, csak egy eredetmonda része. Azt tudjuk, hogy jöttek keletről különböző csoportok arról már nem sok infó van, hogy mennyire maradtak meg itt meg a később megalapított katolikus àllamban volt-e bármilyen szerepük.
máj. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Téveszme. Első kérdés hogy ki/mi számít 100% magyarnak. Másodjára a honfoglalók is úgy vándoroltak ide. Harmadrészről az elmúlt ezer évben folyamat átjáróház voltunk kisebb-nagyobb szünetekkel tehát mindenféle néppel keveredtünk a töröktől kezdve az oroszig. Sőt, szerintem már egy tiszta nép sincs a világon mert több ezer év alatt lehetetlen.
máj. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 sadam87 ***** válasza:
100%

"Egyszer láttam kiszámolva hogy 1 embernek mondjuk 60 generációval (1100 év) korábban abban az időben egyszerre hány felmenője kellene éljen egyszerre."

60 generációra visszamenve ha nem volna semmi átfedés (távoli rokonság) a felmenők között, akkor kb. 10^18-n (milliárdszor milliárd) felmenőnk lenne. Értelemszerűen annyi nem volt...

(Egyébként 60 generáció lefolyását én inkább 1200-1500 évre becsülném, de ez már lényegében mindegy, 40 generáció után is ezer milliárdos nagyságrend jön ki.)

Nem hiszem, hogy a kárpát-medencei népesség "beltenyésztettebb" volna, mint a világátlag. Érzésre inkább azt mondanám, valamivel kevésbé.

máj. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!