Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kereszteslovag VS. Spártai...

Kereszteslovag VS. Spártai katona? Melyikük győzne?

Figyelt kérdés

Bár nem egy időben éltek, de ha találkoznának akkor melyikük győzne?

Spártai fegyverzete: lándzsa, rövid kétélű kard, nagy köralakú bronzpajzs, hajító dárda, + a páncélzat.

Kereszteslovag fegyverzete: Hosszú kétélű kard, pajzs, láncos buzogány, lándzsa, számszeríj, csatabárd, + a páncélzat (na meg a ló amin ül.)


2010. okt. 29. 10:18
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:

"Ja, csak te nem vagy spártai harcos. Ők azért jóval keményebb emberek voltak, mint ma az emberek 99,9%-a."


Én is hozzám hasonló tudású ember ellen próbáltam, és ugye a lovag is valószínűleg tökös gyerek volt. Tehát a spártai harcosnak nem engem kéne földre vinnie, az még akkor is sikerülne neki, ha én megkapnék minden lovagi cuccot, ő meg meztelenül jönne. Viszont ha vele egy súlycsoportban van az ellenfél, akkor nagyon sokat számít akár 5 centi is.

2010. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:

1., A spártai rövidkard pengéje VAS, nem bronz, bár ennek itt nincs sok jelentősége. Bronzból a megmunkált részei voltak.

2.,Valaki remekül kifejtette itt, a spártai harcmodor és felszerelés a formációra, a falanxra volt kialakítva. A mellpáncél jellemzően bőr vagy egyszerű szövet fém lapokkal vagy láncokkal megerősítve. A térdig érő lábszárvédő volt fém.

Az 1v1 harc csak legenda és hollywoodi hype. Az utolsó dolog volt, amit egy spártai harcos tett, hogy felbontsa a falanxot és egyedül harcoljon.

3., Egy spártai teljes felszerelése 10, maximum 15 kg, egy lovagé pedig 25, max. 30 kg. Egy 90 kilós felnőtt, erős férfinak ez mozgékonyságban minimális különbséget jelent. Pláne, hogy a teljes testpáncél hatalmas előnyt jelentene a lovag számára, mivel a feje, az alkarja, a lába szinte mindennemű támadástól védve van, míg a teste többi része és a páncél illesztései is inkább a szúrásra érzékenyek, a vágásra sokkal kevésbé.

4., A spártai egyenes rövidkard 50-60 cm hosszú. A középkori lovagi másfélkezes vagy lovagi kard pedig 90-107 cm hosszú. És ez a tény gyakorlatban el is dönti a csatát, mivel aki már életében harcolt fegyverrel az tudja, hogy egyenlő harci képzettség esetén teljesen esélytelen az, hogy valaki egy 30-40 centivel hosszabb fegyver ellen tudjon eredményesen küzdeni. Ráadásul a lovag páncélban is jóval erősebb, így a spártainak egy tiszta, minimum 15-20 centi mély szúrást kéne, hogy bevigyen ahhoz, hogy megölje a lovagot, de ilyenkor már 60 centire a kard hatókörébe kell férkőzni.

Ez szinte kivitelezhetetlen.

2010. okt. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
44%
Mondtam én, hogy a lovag lesz a fаsza gyerek :):) De azt még mindig tartom h ha én lettem volna a lovag helyében, nem is a karddal mennék, hanem a buzogánnyal, mert az ellen vagdalkozhat a kis rövidkardjával a spártai... Meg mégha a pajzs fel is fogja az ütését valamennyire, azért egy buzogánycsapásba beleremegne szegény kis spártai.
2010. okt. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:
Na ja, de a spártai nem biztos, hogy a kis karddal kezdené a harcot, hanem a lándzsával. Bár ettől függetlenül én is a lovagra tippelnék, mégha lassabb is a spártainál.
2010. okt. 29. 18:58
 15/44 anonim ***** válasza:

Most azért ez nem így működik.


Vagy lándzsa van nála, vagy kard, vagy íj, vagy AK-47-es :)


Érted, valamit ki kell találni, az nem éppen a realitás talaja, hogy van a hátán 17 egyenként 2-3 kilós fegyver azt' váltogatja őket, mint Rambó.


Vagy akkor legyen párviadal és az ahhoz illő fegyverek. Ha a spártai lándzsával indul és rövidkard van a fegyvertartóján, akkor a lovag ló+kopjával indul és kard vagy buzogány a tartalék fegyvere.


Bár ha lovat adsz a lovag alá, akkor gyk. tök mindegy milyen fegyvere van, mert lehet le tudja a spártai szúrni a lovat, de az is ziher, hogy agyonzúzza a ló a roham közben. Azt nem szabad elfelejteni, hogy egy lovassági roham kb. olyan, mintha 30-40 körül elcsapna egy kiskategóriás autó, csak az autónál szempont tervezéskor, hogy minnél inkább védje a gyalogost, a harci lónál meg gyakran még tüskék is voltak a marján... :)

2010. okt. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:
Igaz amit mondasz! Amúgy a lovagokat mindig úgy ültették fel a lóra, szóval ott nem volt mozgékony a lovon a sok páncéltól (nem úgy mint például a mongolok).Ha a spártai a dárdáját biztos távból elhajítja, és eltalálja a lovat, akkor a ló elesik és rá a lovagra, de ha nem is a lovagra, akkor is mire a lovag feltápászkodik, addigra a spártai kinyírja. Amúgy sokan írták a belharcot, na most a spártaiak a pajzsot nem csak védekezésre használták hanem ütésre is, szóval hiába a láncos buzogány, mert ha annak a tüskéi belefúródik a pajzsba az ott is marad, a lovag már el is veszítette egy fegyverét. Amúgy egy nagy pallost forgatni sokkal nehezebb és lassabban is megy, mint a spártai rövidebb kardja. Ráadásul a testbeszéd is árulkodóbb a fegyver méretéből kiindulva, így kiszámíthatóbb, hogy hogyan akar a keresztes lovag csapást mérni a palossal, ami taktikai szempontból ismét a spártainak kedvez. Egyébként a spártai kardja és lándzsája van olyan erős, hogy áthatoljon a középkori láncingen. Bár a számszeríj az durva egy fegyver, de mire azt felajza, addigra már a spártai a harmadik dárdát hajítja el. Ugyanakkor a lovag csatabárdja széttöri darabokra a spártai nagy bronzpajzsát. Szóval nem annyira 100%, hogy a lovag győzne.
2010. okt. 29. 19:56
 17/44 anonim ***** válasza:
75%

Ne szeress bele ennyire a spártai harcosba a 300 alapján kérdező.


Egy lovagi kard 1.8-2 kg. Hidd el, azt pont ugyan olyan lehet forgatni, mint egy rövidebb kardot. Egy szamuráj katana alig könnyebb ennél és ha megnézel pár youtube videót láthatod, hogy nem éppen lassan forgatgják.


A buzogányos fantáziálásod sem igazán helytálló. Ember legyen a talpán akit meg akarnak sorozni egy batár nagy láncos vas buzogánnyal és beleáll izomból és blokkol. Annak a pajzsnak annyi ott helyben.

A pajzzsal nem így kell védekezni. Ki kell térni amennyire lehet és "csúsztatni" kell rajta az ellenség fegyverét. Ha egy az egyben beleállsz egy buzogány ütésébe az darabokra töri az alkarodat.


"Egyébként a spártai kardja és lándzsája van olyan erős, hogy áthatoljon a középkori láncingen."


Igen, ezt már írtam, ha SZÚR. De mivel a kardja rövid, a lándzsáról meg már beszéltünk, hogy az ellen meg nyilván nem kardal megy a lovag, hanem kopjával ami több méterrel hosszabb...


Fogadd el, hogy itt a spártai nem rúg labdába.

A lovag felszerelése és fegyverzete egyszerűen túl nagy előnyt biztosít neki.

2010. okt. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
Egyébként nem szeretem a 300 című filmet. És nem is azt mondtam, hogy a lovag veszítene, csak azt, hogy azért a spártainak is lenne esélye. Amúgy lehet, hogy a katana csak valamivel könnyebb a lovagi pallosnál, de a szamurájon kevesebb is a páncél ezért is forgatja sokkal gyorsabban, valamint más is a kialakítása a katanának. Egyébként régen a középkorban a kardpárbajok nem igazán a gyorsaságról szólt, hanem inkább az erőről.
2010. okt. 29. 21:20
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban azért elgondolkoztató a dolog, hogy a középkorban a nehézlovasságot egyetlen dolog tudta megállítani: a lándzsások. Azok a lovasság nagy ellensége.

De azért én még mindig a lovagra teszem a voksom.

2010. okt. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

A nehézlovasságot azért állította meg a lándzsás sorfal, mert leszúrták a lovat.


Ellenben az első 3 soros lándzsásnak ez garantált öngyilkos akció volt, mivel agyontaposta őket a roham.

2010. okt. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!