Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a legújabb álláspont a...

Mi a legújabb álláspont a magyarok őseivel kapcsolatban? Mik a legfrissebb genetikai eredmények?

Figyelt kérdés

Találtam egy ilyen cikket:

[link]

és egy ilyet is:

[link]


Tudtok újabbról?


2010. nov. 10. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A phd tézis 2009-es, az elég újnak számít.
2010. nov. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Kényes a kérdés, mert van aki a nyelvészetet összekeveri a genetikával. A választ nem ismerem, de van egy könyv, ami ezzel foglalkozik:

[link]


Nézd meg ez lehet jó esz, de készpénznek venni nem szabad...

2010. nov. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Találgatás a végtelenségig!
2010. nov. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Remélem megbocsátasz, de most nincs türelmem ezt mind végigolvasni.

Csak az egy oldalas cikk első kiemelt részéig értem el.

Annyit fűznék hozzá, hogy maguk az adatok hihetőek, és szerintem semmi baj nincs velük.

Én csak attól mászom a falra, ha kijelentik, hogy A MAGYAR NÉP már a kőkorban Európában élt, ami így nem igaz.

A jelenleg elfogadott elmélet szerint a mai magyarság egy relatíve kis számú lovasnomád "magyar" vezető réteg és a Kárpát-medencében előttük is itt élt szláv-avar-hun-szkíta-római-frank-stb. keveréknépesség leszármazottja, amibe persze belevegyült a történelem viharai során egy csomó német, török, orosz, francia, olasz vér, hogy a szomszédos népekéről ne is beszéljünk!

Ebből fakadóan ma már genetikailag hozzájuk állunk a legközelebb.

Ebből fakadóan egyáltalán nem kizárt, sőt, kifejezetten logikus, hogy az őseink már nagyon hamar itt voltak, de őket magyarnak nevezni, szerintem hihetetlenül nagy ostobaságra vall.

Az őseink, igen. De az is ugyanilyen biztos, hogy ők nem voltak magyarok, ahogy németek, franciák, spanyolok, angolok, olaszok és bármi egyebek sem.


A finnugor elmélet amúgy már rég megdőlt.

Ma már csak nyelvrokonságról beszélnek.

Genetikailag a többség a belső-ázsiai eredetelméletet propagálja, ami szerint volt Belső-Ázsiában több ezer éve egy nagy népességmassza. Egy csomó törzs, akik ide-oda vándoroltak, keveredtek. Aztán amikor egyszer-egyszer a klímában drasztikus változás következett be, akkor néhány törzs kivált, egy törzsszövetséget hozott létre és elindult nyugatra. Így lett a szkíta, hun, az avar, a longobárd, a vandál, és végső soron a magyar törzsszövetség is.

Tehát rokonai vagyunk a hunoknak, az avaroknak és a szkítáknak, de nem az őseink, ahogy mi sem vagyunk az övéik. Egyszerűen csak egy helyről származunk és régen keveredtünk.

Aztán vándorlásaink során keveredtünk a finnugorokkal és a török eredetű kazárokkal is, de ez genetikailag rendkívül kis jelentősséggel bír. Viszont nyelvészeti jelentőssége óriási.

De, még egyszer hangsúlyozom, nem szabad összekeverni a nyelvrokonságot a genetikai származással!

Nyelvészetileg lehet, hogy finnugorok vagyunk. Ehhez nem értek. De genetikailag sokkal közelebb állunk pl. a japánokhoz, akik eszerint az elmélet szerint ugyanebből a népmasszából jöttek, csak ők nem nyugatra indultak, hanem keletre, a mongolokhoz és más hasonló népekhez, hogy az olyan, ma már nem létező népeket, mint a hunok és az avarok, ne is említsek.

2010. nov. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!