Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a különbség a pszichológus...

Mi a különbség a pszichológus és a pszichiáter között?

Figyelt kérdés
Én azt tudom, hogy a pszichológus bölcsész, a másik orvos. De szakmájukban miben térnek el?
2010. dec. 23. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

A pszichológus szóban, beszélgetéssel próbálja felszínre hozni a problémákat, és megoldani őket.


A pszichiáter viszont gyógyszeres kezelést is alkalmaz.

2010. dec. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
a pszichiáter az szakorvos, a pszichológus pedig olyan bölcsészféle, tudós.
2010. dec. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
A pszichiáter ideggyógyász szakorvos. A picilógós meg hadovalógus!
2010. dec. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Az ideggyógyász inkább a neurológus. Egyébként tényleg az a különbség, hogy a pszichiáter csak beszélget a pácienssel. Az orvos meg gyógyszeres kezelést is ad.
2010. dec. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

a pszichiáter (Magyarországon) valamely egyetem általános orvostudományi karán végzett olyan szakember, aki a hat éves alapképzés elvégzése után pszichiátriára szakosodott. A pszichológus ezzel szemben nem orvostudományi karon, hanem bölcsészettudományi karon szerzi meg tudását.

a pszichológusok az általános orvosokból lett pszichiáterekkel szemben így nem rendelkeznek azokkal a nélkülözhetetlen orvosi alapismeretekkel, amik például a gyógyszerek felelősségteljes felírását tennék lehetővé, ezért pszichológus a gyógyszerek felírásának jogával nem rendelkezik. A Wikipédiáról van.

Úgy tudtam eddig, hogy a főiskolai végzettségű a pszichológus az egyetemi a pszichiáter, de végül is valami ilyesmiről van szó, hiszen a pszichiáter magasabb szintű.

2010. dec. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Úgy tudtam eddig, hogy a főiskolai végzettségű a pszichológus az egyetemi a pszichiáter, de végül is valami ilyesmiről van szó, hiszen a pszichiáter magasabb szintű."


Értelmezd is amit bemásoltál:)

A pszichológusnak is egyetemi végzettsége van, mert kell hozzá alap és mesterképzés.

A pszichiáternek egyetemi végzettsége van, plusz szakvizsgája.


Pszichológus: 5év

Pszichiáter: 11 év


Tök más kar, tök más szak.

2010. dec. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt tudom, hogy a pszichológus bölcsész, a másik orvos."


Így van.


"De szakmájukban miben térnek el?"


Mivel a p.áter orvos, ezért egy elmegyógyintézetben főleg őt fogod megtalálni. A p.lógust inkább link állásokban, pl. iskolában, szociális intézményekben, menedzsmentben, reklámszakmában.


A pszichiátria és a pszichológia is többnyire áltudományos humbug, de a pszichiátriának legalább egy kevés köze van a tudományhoz, amennyiben gyógyszert is felír (más kérdés, hogy mire megy vele). A pszichológia leragadt a ráolvasásnál :)))

2010. dec. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Klinikai szakpszichológus ~10 év (csak ő végezhet terápiát)
2011. jún. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és ő nem a emésztőrendszerrel, vagy immunrendszerrel töltött el például egy-egy fél évet.
2011. jún. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi a különbség a pszichológus és a pszichiáter között?


A pszichológus bölcsész - pszichológus szakon végez és a legtöbb pszichoterapeuta. (Nem orvos!) Segít neked az életben eligazodni, gyógyítja a lelked ennek hatására a tested is gyógyul. Ha meg akarsz gyógyulni őt keresed fel! Ha van szűkséged gyógyszerre, ő elküld vagyis javasolja hogy egy jellemzően általa ismert és megbecsült pszichiáterhez fordulj, gyógyszer felírása miatt. (Sokszor ezek a SZTK alapon ingyen elérhetőek dokik TB alapján.)

A pszichiáter felírhat és felír gyógyszereket, kevés pszichoterapeuta végzettségű van köztük. Szinte az összes pszichiáter szélsőségesen materialista nézeteket vall. A legtöbb nem hisz abban hogy van más mint "ideg sejtek és agyi kémia". Ebből következően kvázi lombikként kezel. Olyan aki csak gyógyszert felíró pszichiáter, még nem gyógyított meg még egy embert sem. A legtöbb lelki "betegségre" ők azt is mondják gyógyíthatatlan. Ez csak azokra igaz amik nem is betegségek csak emberek közti különbségek. Rengeteg Fraudi pszichológia szerinti betegség, a Jungi pszichológia szerint csak egy személyiség típus.

A pszichiáterek csak a DSM (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders) összeállítása, és az ez alapján való gyógyszer felírogatás óta lettek csak valódi orvosnak tekintve az orvostársadalomban.

Sok pszichiáter ismerek, és bár mondják nem lehet félóránál rövidebb idő alatt valódi diagnózist felállítani, kénytelenek a DSM kritériumai alapján dolgozni, mert nincs többre idő. És ilyenkor a gyógyszer felírások közötti változások alapján pontosítják jobb esetben a valós dg.-t.

2011. jún. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!