Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A Fókuszban (RTL KLub) mondták...

A Fókuszban (RTL KLub) mondták h Mátyás nem is volt igazságos, mert komoly adókat fizettetett csak azért, h neki legyen pénze, és h nem is járt a pilvaxban?

Figyelt kérdés
Ezek igazak?
2011. febr. 13. 21:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Arról nem egyeznek meg a vélemények, hogy a nép szerette-e Mátyást vagy sem, mivel a nép nem tudott írni, hogy hiteles forrás legyen. Az is tény, hogy a lakosságra kirótt adó megnövekedett DE a nemesség NEM róhatott ki kénye kedve szerinti további adókat a jobbágyokra. Tehát könnyen lehet, hogy a nép összességében jól járt, a pénz meg a földesúr helyett a királyi kincstárba vándorolt.


A nemesség biztosan nem szerette épp azért, mert megtiltotta a jobbágyok különadóztatását, amivel ugye csökkent a bevételük + kötelező katonaságott szedett a nemességtől, akinek meg nem tetszett a dolog és pofázott azt eltiporták / vasra verték.


Továbbá rengeteg birtokot el is kobzott Mátyás királyi birtokká minősítve azt.

Ezért volt ellene több összeesküvés is.


De vitathatatlan tény, hogy 1490 óta nem nyertünk háborút...

2011. febr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 DannyZuko válasza:
a pilvax egy kávéház te okos. Szerinted mátyás idejében annyi volt belőlük? :) petőfiről hallottál már? esteleg nemzeti dal? Tudod: Talpra magyar, hí a haza! Itt az idő, most vagy soha!
2011. febr. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ó, hogyne! A Pilvax falán az emléktábla: Itt járt Mátyás király.
2011. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%
Lejárt Mátyás a Pilvaxba, én láttam néha hétvégén, igaz, hogy álruhában volt, de engem nem tudott becsapni.
2011. febr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!