Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen halról van szó ebben a...

Milyen halról van szó ebben a Szabó Lőrinc versben?

Figyelt kérdés

(részlet):

Szökünk is, lelkem, nyílik a zár,

az értelem szökik,

de magára festi gondosan

a látszat rácsait.

Bent egy, ami kint ezer darab!

Hol járt, ki látta a halat,

hogyha a háló megmaradt

sértetlenűl?

Tilalom? Más tiltja! Bűn? Nekik,

s ha kiderűl!


Nagyon szeretem ezt a verset (Az Egy álmai), de ezt a mondatot nem értem: "Hol járt, ki látta a halat,

hogyha a háló megmaradt

sértetlenűl?" Hogy kell értelmezni?


2009. febr. 24. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szabad megfogalmazásban annyit jelent, hogy miért ne léphetne félre, ha senki nem tudja meg, nincs áruló jel. Tipikusan a "ha nem tudja, nem fáj" esete ("Bűn? Nekik, s ha kiderűl!"). Tehát nincs bizonyíték a hal létezésére, ha a háló sértetlen.


Én így értelmezem. :)

2009. febr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy ha nem buksz le, akkor nem derül ki, mit tettél. Vagyis ha halászol (esetleg tilosban), de ennek nincs nyoma "a háló megmaradt sértetlenül", akkor nem lehet rád bizonyítani. Milyen hal? Ki látott itt halat? Nézzétek, itt a háló, sértetlen, nem halásztam.
2009. febr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Valóban ez lehet a magyarázat, végre megértettem, köszönöm a segítségeteket! :)
2009. febr. 25. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!