Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hány magyar zsidó halt meg a...

Hány magyar zsidó halt meg a Hitler idejében?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 16:00
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

húha, látom elég nagy vita keletkezett itt a kérdésemből kifolyólag.

az utolsó válaszolónak: ebben teljes mértékben egyetértek veled, nekem ez a szám egy felméréshez volt szükséges:)

Minden válaszadónak köszönom:)

2011. ápr. 8. 14:54
 22/31 Kary07 válasza:
33%

Üdv!


Csak azért válaszolok erre a kérdésre mert sok érdekes választ láttam...

Nos hogy pontosan ,hány zsidó esett áldozatul azt nem tudom biztosan ,de én is 5 és 6 millió főről lettem informálva még történelem órán.

És retrojedy kérdésére válaszolva ,hogy miért pazaroltak volna a zsidókra gázt mikor úgyis meghalnak maguktól is?

A válasz egyszerű , pszichologiai hadviselés ,elrettentés!

Ez ugyanis egy katonai stratégia!

Másrészt ebből adódik egy másik sokkal fontosabb kérdés...Bármelyik történésznek ,könyvnek hiszünk mind sok áldozatot említ ugye???

Ezért számomra inkább az a kérdés ,hogy miért haltak meg olyan sokan???Azért mert senki nem próbált meg lázadni ,megszökni ,elvenni a náci katonáktól a fegyvert stb..Pedig kevesebb katona ügyelte őket mint az ő létszámuk...Nem volt a zsidó férfiakban annyi bátorság ,hogy kiálljanak a nők és gyerekek melett???Másrészt ha tudom ,hogy biztos halál vár rám ha nem csinálok semmit én azért megpróbálnám!!!Ezért haltak meg annyian!!!És előre kérek mindenkit ,hogy ne gyertek azzal mint a töri tanárom ,hogy azért mert éheztek és gyengék voltak!Mert szerintem nem 30 kilós állapotukban kerültek "hadifogságba"!!!Sajnálom őket mint embereket ,de ők nem tehettek sokat a szabadságukért és azt ők sem várhatták hogy ,majd jön az amerikai hadsereg és felszabadítja őket mint a filmekben...ELVÉGRE TÖRTÉNJEN BÁRMI ÉN AZT GONDOLOM HOGY A SAJÁT ÉLETÉÉRT MINDENKI ,MAGA A FELELŐS NEM A KORMÁNY NEM A HADSEREG ÉS NEM MÁS!!!

2011. ápr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
45%

Nos, hogy a történelem tankönyvekben mit tanítanak és a médiákban milyen sületlenségeket, sőt hazugságokat terjesztenek, erre nincs mit adni, főleg annak fényében, hogy "a történelmet minden esetben a győztesek írják"! És mint tudjuk a fejlettnek mondott világ minden fontos gazdasági és politikai hatalma a zsidók, illetve a cionisták kezében van. Azaz? Akkor most ki is írja valójában a történelmet? Erre szokták mondani, hogy "minden szentnek maga felé hajlik a keze". Még szép, hogy a 70-es években kitalált holokauszt megnevezés, nekik a világ legnagyobb üzlete, ezzel államokról lehet úgy lenyúzni az utolsó bőrt is, hogy közben még törvényes is.

Pfúj de undorító és aljas eljárás. Ezért tart itt a világ, mert a gonosz regnál a hatalomban, de már az utolsó idejét rúgja, hál' a Magyarok Istenének.

2011. ápr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
még írtm hogy az ember 70%/-ka víz.. kijavítanám magam .. 75% :)
2011. ápr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 retrojedi ***** válasza:
94%

Kary07, az állítólagos gázkamrákat úgy helyezték el, hogy még a táborok lakói sem láthatták őket. Csak azok mehettek ezekhez a létesítményekhez akiknek ott volt dolguk. A hivatalos logika szerint a nemzetiszocik TITKOLNI szándékozták gonosz cselekedeteiket, és csak utólag az őket legyőző jóságos szövetségesek terjesztik propagandaszinten az ijesztő leírásokat. Ha elrettentés a cél, akkor tehát NS-ék nem titkolóznak, hanem nagydobra verik a dolgot - ahogyan a középkori máglyás autodafék is mindenki szeme láttára lettek rendezve.

Az is érdekes, hogy pl. a Drezdai bombázás áldozatainak számát csak olyan pontossággal lehet tudni, hogy valahol 30 és 230 ezer között volt, az újvidéki mészárlás (ahol a jugók a magyarokat aprították) vhol 5 és 50 ezer között követelt áldozatokat. A jugoszláv áldozatok számáról kiderült, hogy Tito utasítására növelték a valódi 450 ezres számot 1,25 millióra. Szóval semmit nem lehet pontosan tudni, csak egyedül az 5,55 milliót...

2011. ápr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
Túl kevés!
2011. ápr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
48%

Kary07 (04-09 23:26) bravo!


Nagyon megfogtad a lényeget és ha megengeded némi adalékkal is szolgálnék.


... és tudod még mi a történetben a legelképesztőbb?

Korabeli tanúvallomások arról szólnak, hogy a koncentrációs táborokban nem a nácik voltak a legkegyetlenebbek, hanem az úgynevezett kápók, azaz a rabokból lett felügyelők.


Egyébként ezekből lettek később az ÁVH-sok. Milyen érdekes dolgok ezek, ugye?

2011. ápr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
44%

Nemtom nekem olyan fülsértő dolog ez. mikor egy mondatban használják a zsidó és a MAGYAR szavakat. Nekem nem fér össze a kettő. vki (v vmi) v zsidó v MAGYAR. a kettő közötti átmenet pedig a fajkeveredés, de olyan h "Magyar-zsidó" ilyen nincs. remélem jól érzékeltettem a különbséget.

Olyan jó lenne ha MAGYAR NEMZET minden tagja büszke lenne a vérére és nem olyanokért sírna akikhez (amikhez) semmi köze

2011. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 bonboncot válasza:
Itt választ kapsz a kérdésedre. [link]
2012. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Sajnos nem elég!
2014. aug. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!