Mik azok a Sybilla-könyvek?

Figyelt kérdés
2009. márc. 5. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
2009. márc. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászóló által hivatkozott értelmezést nem ismerem. Eredetileg a Sybilla könyvek az ókori Róma ereklyéi voltak, amelyek jóslatokat tartalmaztak a birodalom és a császárok jövőjéről. Az őrzésükkel megbízott papok gyakran forgatták őket, ha jóslatot kértek tőlük, ezekkel egészítették ki a madár- bél- akármi- jóslatokat. Tudomásom szerint már az ókorban elvesztek.


No, jól emlékeztem:

"A klasszikus latin szerzők szerint a küméi Szibülla kilenc könyvben írta le jóslatait, és ezeket óriási összegért ajánlotta fel – Plinius szerint – Tarquinius Superbusnak, az utolsó római királynak (i. e. 534-510) vagy – Varro szerint – Tarquinius Priscusnak, az ötödik királynak (i. e. 579-ben). Amikor az uralkodó visszautasította, a Szibülla három könyvet tűzbe vetett, majd a maradék hatot ismét megvételre ajánlotta. Az újabb visszautasításra megint elégetett hármat; végül elérte, hogy a maradék háromért megkapta az eredeti árat. Ezeket a könyveket a Capitoliumon, Jupiter templomában őrizték, kezdetben 2, majd 10, később 15 tagú papi testület felügyelete alatt. A papok feladata volt, hogy tanulmányozzák a könyveket és a negatív isteni jelek értelmezésével derítsék ki, milyen szertartásokat kell végezni a szerencsétlenségek enyhítésére vagy elkerülésére. Ám úgy tűnik, a Szibülla-könyvek sorsa mindenképpen a tűzhalál volt, ugyanis a megmaradt három jóslatgyűjtemény i. e. 83-ban szintén elégett, az őrzésükre kijelölt templommal együtt."


[link]

2009. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Tehát rosszul írtam, azért nem találtam róla semmit! :)
2009. márc. 7. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!