Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Csak az angoloknál szokás a...

Csak az angoloknál szokás a lovaggá ütés? Már országokban nincs (vagy nem volt a múltban valamikor) ilyen, vagy valami hasonló "kitüntetés", "érdemrend", vagy tudom is én?

Figyelt kérdés
Angolok alatt természetesen a Brit Nemzetközösség országait is értem, hiszen ők is az angol uralkodótól kapják, mint az alattvalói.
2011. máj. 11. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak királyságban lehetséges
2011. máj. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezt kifejtenéd bővebben?

A francia köztársasági elnök miért ne adományozhatna valami olyan érdemrendet, "tiszteletbeli" címet, ami presztizsét tekintve megfelel az angol lovagi címnek?

2011. máj. 11. 20:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A múltban még komoly lovagrendek is voltak, ebből következik, hogy lovaggá is ütöttek igen sok embert igen sok országban. (Lovagrendek ma is vannak, de a többség önkényesen kinevezte a tagjait lovagnak.)
2011. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért az nem teljesen ugyanaz.

A templomosok pl. kvázi maguk választották a tagjaikat. Az angoloknál viszont az uralkodó dönti el, hogy kit üt lovaggá.

És a szerep is teljesen más. Ma már az, hogy valakit az angol királynő lovaggá üt, nem azt jelenti, hogy fényes páncélt kell öltenie és kilovagolnia a csatamezőre. Ez csak egy elismerés a tevékenységéért, amit a haza szolgálatában végzett.

Franciaországban, ha jól tudom, hasonló a köztársasági érdemrend.

2011. máj. 11. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy rosszul tudom, de mintha egy Hofi paródia témája lett volna egy magyarországi lovaggá ütés: több arra érdemes férfi és nő kapta a lovag illetve lovagina címet.
2011. máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

"... A finom urak, mert most már, te, most már, fú, nem tudom, észrevetted-e, nincsen rohadt, mocskos proli, meg, meg szar melós, meg ilyesmi, óh, hercegek, meg vitézek, meg lovagok, meg lovaginák, meg persze... "


Hofi


Egyékbént pedig: :-P

[link]

2011. máj. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

20:49


Minden állam osztogat érdemrendeket.


A szocializmusban különösen sok kitüntetést és érdemrendet osztogattak. A Szovjetunióban pl. nagy volt a presztízse a Szovjetunió Hőse kitüntetésnek. Volt olyan is, hogy valaki kétszer is megkapta, és akkor már a Szovjetunió kétszeres Hőse volt. Sőt, hárman háromszor is elnyerték. Szovjetunió Négyszeres Hőséből viszont csak kettő volt: Zsukov marsall és Brezsnyev elvtárs.


Ezek persze nem lovagrendek. Magyarországon a vitézi rend számít lovagrendnek, ezt el is ismeri a lovagrendek nemzetközi bizottsága.


A legtöbb lovagrend angol:


[link]

2011. máj. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem is feltétlenül lovagrendekre céloztam.

Csak ugye az angoloknál az van.

2011. máj. 13. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!