Mi az a cinizmus? Miért alakul ki bizonyos népekben jellemzőbben?

Figyelt kérdés
Káros-e a társadalomra, ha sokat használjuk? Mennyire jellemző ránk magyarokra és összehasonlítva velünk, mennyire a nem magyarokra?
2009. márc. 22. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy tudom ez az oldal nem támogatja az általános, vitaindító jellegű kérdéseket.


Mindazonáltal a cinizmus káros, mert egy epés megjegyzéssel még nem oldunk meg egy problémát, csak a kezelését odázzuk el.

2009. márc. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dellfil ***** válasza:
100%

Hétköznapi szóhasználatban, olyan felfogást jelöl, amely szerint semmi sem szent. Kinevethető, pellngérre állítható, megkérdőjelezhető minden nagy érzelmi (akár értelmi) alapon nyugvó emberi norma.

Mára úgy vettem észre, nagyon megváltozott a szó jelentéstartalma. Olyannyira, hogy kételen vagyok követni.

No comment...

[link]

2009. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 dellfil ***** válasza:
100%

Bocs, elrontottam...helyesen:

[link]

2009. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dellfil ***** válasza:
100%

Na mégegyszer és utoljára:

[link]

2009. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A cinizmus nem old meg semmit, csak sértődést okoz/okozhat. A cinizmus épp olyan, mint a többi emberi tulajdonság: egyik emberben/kultúrában jobban megvan, mint a többiben. Nem kell erre külön magyarázatot keresni. Ez olyan, mint azt kérdezni, hogy a legtöbb magyar miért jobban irigy, mint más népek (ez is csak sztereotípia).
2009. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Sztereotípia, de attól még igaz.

A kérdésben ráadásul benne is van a válasz...

Sajnos.

2009. márc. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönök minden választ, úgy veszem, hogy mindegyik építő jellegű akart lenni. jobb ha berekesztjük a témát, ha igaz az, hogy ide konkrét válaszokat váró emberek írhatnak csak. majd máshol keresem a válaszaim.

legyetek jók és csak semmi cinizmus ;)

2009. márc. 22. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!