Lehet tudat alatt gyilkolni?

Figyelt kérdés

Megpróbálom leírni, hogy mire gondolok itt. Tehát például Kosztolányi Édes Anna című művében, Anna szerelmes volt, de erkölcsileg semmi kivetnivaló nem volt benne. Bár rengeteg csalódás, fájdalom érte, amit magába folytott, egyszer elszakadt a cérna és megölte a családot ahol cselédkedett. Mert szerintem nincs olyan, hogy valamit úgy követünk el, hogy nem vagyunk tudatunknál.


Fraud azt mondja, hogy az emberek nap mint nap elfolytanak érzéseket, amiket nem akarnak mások tudtára hozni, sőt gyakran maguknak sem ismerik be. A feszültség nő és egyre csak nő, és akkor jön a tudat alatti...Sajnos nem tudom jobban elmagyarázni, mert még nem olvastam utánna a témában.


2009. ápr. 8. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, szerintem Freuddal azért csínján kell bánni, főleg ami a nőkkel kapcsolatos nézeteit illeti. Egyrészt kokainfüggő volt az úriember, másrészt tele volt komplexusokkal a nőket illetően. :)


Tudat alatt ölni: ilyen az, amikor valaki pl. álmában meggyilkolja a szüleit. Teljes normális folyamat, a leszakadást jelzi. A "nem vagy a tudatodnál" kicsit mást jelent, olyasmi, mint amikor valaki pl. elvakultan üti a falat. Már véres a keze, de észre sem veszi.


Az érzelmek elfojtása: igen, ezt gyakran csináljuk. Más néven ezt szocializációnak nevezzük. Pl. szívesen elküldenéd a matektanárt a francba, de mivel tudod, hogy ennek milyen következményei volnának, inkább hallgatsz. :) Ez is elfojtás. Vannak persze ennél durvábbak is.

2009. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Tapasztalatból mondom hogy sajnos van ilyen. Álmomban már én is megpróbáltam öngyilkosságot elkövetni.

Egyébként csak apró mozzanatok, képek jutnak eszembe ha visszagondolok.

De ez már nagyon régi történet, azóta nem fordult elő velem.

2009. ápr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit álmodás közben átélsz, az már nem tudat alatti dolog:)
2009. ápr. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Biztosan igazad van... Nem vagyok jártas a témában, csak megpróbáltam segíteni.
2009. ápr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Az a gyilkosság tényén nem változtat, hogy azért ölt pl. Anna a Kosztolányi műben, mert betelt nála a pohár. Ezzel az erővel egy fegyveres bankrabló sem bűnös, ha azért rabol, mert nincs mit ennie. Szerintem lehet anélkül cselekedni, hogy tudatunknál legyünk, hisz a legtöbb sorozatgyilkos is bizonyítottan elmebeteg, de ettől a gyilkosság még ugyanúgy megtörténik.
2009. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
94%
Volt egy nő, aki fejszével agyonvágta a férjét, aztán visszament a házimunkájához. Amikor hazajöttek a gyerekei és látták, mi történt, a nő nem hitte el, hogy ezt ő csinálta.
2009. ápr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!