Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Előbb talál el a lövedék,...

Előbb talál el a lövedék, mint hogy meghalljuk a hangot nem?

Figyelt kérdés

Annyi akció filmet láttam már, hogy meg se tudnád számolni.

és mindegyikben van az, hogy rálőnek valakire, hallatszik a lövés hangja az a robbanás hang. És utána abecsapodó lövedék hangja ami, például lepattan egy fáról, falról.

És a főhős már a lövés hangjára lehúzza a fejét.


Tudtommal a lövedék gyorsabban megy mint a hang. Szóval már eltalálták volna a főhőst, mire meghallja, hogy BUUUM.


Szóval a valóságban a lepattanó lövedék hangját hallanánk meg előbb, és utána jönne a bumm.


Akkor a filmekben ezt a részt elrontják?


2011. aug. 5. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
A hang sebessége 1234 km/h, egy kilőtt golyó általában 800-900 km/h sebességű, tehát a hang gyorsabban ér oda, mint a golyó.
2011. aug. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy vannak lövedékek, amik gyorsabbak a hangsebességnél, illetve olyanok, amik lassabbak. Ha az első válaszoló sebesség adatai alapján számolunk, akkor:


Tegyük fel, h 20 méterről lőnek valakire.


Ekkor a lövés hangja 0,058 másodperc alatt ér az áldozathoz, maga a lövedék pedig 0,09 mp alatt.


A különbség tehát csupán 0,032, tehát 3 századmásodperc.


Ha valaki ilyen gyorsan reagál egy hanghatásra, akkor meg is érdemli, hogy kitérjen a golyó elől, sőt, Ő lehetne Amerika Kapitány :D

2011. aug. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nos, ha tipikus "rosszarcos" fegyverekre gondolsz, amikkel hentelni szokás, azokat nem fogod hallani a célba érkezés előtt. (leglassabb fegyverek kezdeti sebessége: ~250 m/s, ami csak kicsivel van a hangsebesség alatt, ilyen "gagyira" a rosszarcok nem adnak)

De az is közben játszik, hogy ők mindig darálnak ezerrel össze-vissza, szóval, te hallhatod az első golyót, és utána láthattad becsapódni a harmadikat.

Amúgy, általánosságban, ha már hallottad a lövést, és még nem sikítozol/vagy hulla, jól jártál, mert az nem talált.

G.

2011. aug. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Akkor a filmekben ezt a részt elrontják?"


Nagy valószínűséggel nem rontanak el semmit. Szerintem az akció filmek max 1%-ban van olyan hogy meghallja a golyó hangját és lebukik az elől a golyó elől. És ezzel erősen fölé becsültem.


Ha meghallják a golyó hangját, két okból buknak le az emberek:

- megijednek.

- mert nem akarják hogy a második golyó eltalálja őket.

2011. aug. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!