Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen káros hatásai voltak...

Milyen káros hatásai voltak Kossuth Lajos szabadkőművességének a magyarságra nézve?

Figyelt kérdés
Több helyen hallottam már, hogy Kossuth Lajos szabadkőműves volt, ezért ő igazából se hős, se hazafi nem volt. Én ezt vitatnám, legalábbis mindig is úgy tanultuk, hogy Kossuth nagy ember volt. (bizonyítják ezt az iskolák, utcák, szobrok, melyek róla lettek mintázva)
2011. szept. 1. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Neked a szobrok a bizonyítékok?


És ezt a szabadkőműves dolgot honnan a francból vetted?


Kossuth nem hős volt, hanem politikus. Hősök azok a katonák voltak, akik ki mertek állni a többszörös túlerő ellen.

2011. szept. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
79%
Hát azért nem ilyen egyszerű a dolog, hogy valaki szabadkőműves és akkor már egyből rossz ember lehet csak.
2011. szept. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A szobrokat, iskolákat, utcákat csak azért hoztam fel példaként, mert szinte minden településen van belőlük legalább egy. Gondolom az emberek tisztelik Kossuthot, ha mindezeket elnevezték róla. Azt, hogy szabadkőműves volt, több ismerősöm mondta. A kérdésemre olyan válaszokat is várok, amelyek ezt egyértelműen megcáfolják. Én csak egy tudatlan vagyok, aki tudni akar. Ennyi. Azzal egyébként tisztában vagyok, hogy politikus volt. Viszont ha valaki jól csinálja, akkor lehet hős-politikus is, nem? Manapság erre persze nincs példa, legalábbis itthon nincs.
2011. szept. 1. 20:48
 4/6 anonim ***** válasza:
A magyarság Kossuthot valóban nagy embernek tartja, azonban vannak akik ellenzik h míg Mon kivégeznek mindenkit ő lelépett szépen és pl Amerikában "turnézott"
2011. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Azért mert a kommün részint a romantika bizonyos költőit egekig fújta. Nem mondom, hogy sok közük lett volna hozzá, de a párhuzam nyilvánvaló.


Az igazi nemzeti ébredés eszméje Széchenyinél volt, aki a hagyományokkal és az értékeinkkel együtt akarta megreformálni az országot. Kossuth pedig minden felforgatott, legyen a rendszer jó vagy rossz, de nem vállalt érte felelősséget.

2011. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lázár Gergely válasza:
Kossuth Lajos csak a szavak embere volt, nem pedig a tetteké. Úgy beszélt, mint ma Orbán Viktor. A széles körök bevonása maximálisan erre utal. Nem szerettem Kossuthot, mert csak egy szószátyár. Amikor a szabadságharc idején szorult a hurok, lelépett, itthon meg a fiatalokat akasztották fel. Kossuth élt 92 éves koráig és küldözgette haza a leveleit. Becsületes volt? Nem. Mint ahogy az sem volt becsületes, amikor még ügyvédként elsikkasztotta az árvák pénzét, amit rábíztak. Mindenki tudta, hogy ez így volt.
2018. febr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!