Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Jogász szeretnék lenni. Mi...

Jogász szeretnék lenni. Mi kell ehhez?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és már eldöntöttem, hogy jogász leszek. Mik kellenek ehhez? Mennyit kell rá tanulni? Milyen végzettségek kellenek? Hol találhatok a tantárgyakhoz érettségi tételeket? köszi
2009. ápr. 22. 17:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Egy jogi egyetemet kell hozzá elvégezni. Ehez igazábol minden kell. Egy jó gimnázium nem árt, és ha oda bekerültél, akkor kemény tanulás és mindenböl 5-snek kell lenned. Történelem, magyar, elsödleges. De a többi tantárgyból is 5-nek kell lenned.
2009. ápr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha a magyar-töri és nyelv érettségin nagyon magas a százalékod, jelenlegi felvételi rendszerben az is elég, nem kell, hogy a biosz év végi jegyed 5ös legyen, és nyelvvizsga is kellene, utána jogi egyetem, ami eléggé kemény.
2009. ápr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
20%
stílus :D
2009. ápr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
40%

Ami nem kell hozzá:

* erkölcs


Ami szükséges:

* Tudj magolni

* Jó kapcsolatok

* Jó kommunikációs készség (meg kell győznöd a bírót, hogy neked van igazad, még akkor is ha nem)

Ha elég jól csinálod politikus is lehet belőled.


Gimnázium után végezz el egy olyan OKJ-s tanfolyamot aminek az a neve, hogy Jogi asszisztens. Ez segíteni fog a későbbiekben, ha mindenféle képen ügyvéd szeretnél lenni.

2009. ápr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon kemény lesz a jogi egyetem, nekem volt osztálytársam tanul jogásznak. Jó erős gimnáziumba kell járnod, ott hajtani, humán tárgyakból 5-re végezni félévkor, évvégén és érettségin, előny ha emelt szinten csinálod a töri és a magyar érettségit, még jobb ha nyelvvizsgád is van. Ami még fontos a büntetlen előélet, az egyetemi felvételi előtt ki kell kérned az erkölcsi bizonyítványod, jogi felvételihez ez is feltétel.

Nagyon kemény 9 év vár rád, jól gondold meg.

2009. ápr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Mióta kell hozzá erkölcsi bizonyítvány? Én másodéves vagyok az ország első jogi karán és szó sem volt róla, hogy ilyenek kellenek a felvételihez. Honnan vetted ezt?

Kérdező szeress magolni mindenképpen, az a legfontosabb anélkül nem fog menni. Felvételihez magyar töri kell, nem árt, ha foglalkozgatsz a latinnal, mert nálunk elég szigorúan vették, és én akkor láttam először, szenvedtem is vele rendesen.

2009. ápr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

MAgolni azt tudok rövid idő alatt, sokat is. Elég elszánt vagyok, szóval maradok a jogászatnál:)

Most 8.os vagyok, Gimibe járok, 6 osztályosba. Veres Pálné Gimnázium. Jó gimi? 7.ig kitűnő voltam, 7ben rajzból, és fizikából 4-es évvégit kaptam.

Most jobban állok, még a kitűnő is szóba jöhet. Irodalom, nyelvtan, azt kirázom az ujjamból, a töri az kicsit már nehezebb, de megy az is.

A suliba nem tanítanak latint.

Angolt tanulok (a próba nyelvvizsgán, középfokon, 91%). 9-ben be fog jönni a Német nyelv is. Angolból felső, németből talán középfok meglesz. Van esélyem bejutni?

Mennyit keres egy kezdő ill. egy 'haladó' jogász?

2009. ápr. 22. 21:15
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Nézd nem akarlak elkeseríteni, de az, hogy hetedikig kitűnő voltál nem sokat jelent, ahogy az sem fog, hogy középiskola utolsó évében meg a felvételi tárgyakból is extra jó jegyeid vannak. Én is így voltam, kitűnő okos kislány, témazáró előtt, kétszer elolvastam az 50oldal törit és írtam az ötöst. Amit itt kell tanulni az köszönőviszonyban sincs azzal, amit előtte csináltam.

Van lemorzsolódás is, mert ezt hiába mesélik el, hogy magolni kell, mindenki úgy van vele, hogy megy az majd. Aztán nem megy. Vagy megy, de mikor benne itt van ezen az egyetemen, akkor rájön, hogy ennek az egésznek köze nincs ahhoz, amire ő gondolt és ezt nem tudja csinálni. És elmegy más szakra. Volt, aki az egyik első bemutatkozós szemináriumon elmesélte, hogy kiskora óta jogász akar lenni, és már nincs velünk. Nem azért, mert kihajították, hanem azért mert magától ment. Azt mondta nem erre számított, és nem tudja elképzelni, hogy ezt csinálja tovább.

Néha én is ki vagyok, ettől függetlenül büszke vagyok rá, hogy itt és ezt tanulom, de én sem ilyenre számítottam. :)

Szerintem ez szinte minden szakkal így van amúgy, amíg nem vagy benne, vagy a közvetlen közeledből, akivel szoros a kapcsolatod senki sem csinálja, addig mindegy mennyit mondanak róla, más lesz a saját bőrödön tapasztalni. :)

Majd ha bekerülsz, akkor fogsz ezzel szembesülni, hogy miért mondom. Nagyon sok ilyen jó tanulónak hatalmas pofon az első bukás. Meg mikor egész éjszaka ül a könyvei felett, sőt akár hetek óta tanul és mégis úgy érzi, hogy a fél karját odaadná a kettesért. Ez itt nálunk teljesen normális, nem csak a lógós link alakok érzik így. Igaz, van olyan csoporttársam, akivel ilyen ritkán esik meg (vagy csak nem mondja el, hogy így érzi), de nem hinném, hogy sokan olyanok mint ő. Nincsenek barátai és szó szerint csak és kizárólag a tankönyveivel foglalkozik állandóan semmi egyébbel... Szerintem ez azért nem normális, bármennyire is jók a jegyei, ha csak így megy, az azért gáz...

2009. ápr. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én két éve végeztem, most fogalmazó vagyok.

Az én érettségi bizonyítványom nem volt valami fényes. Magyar töri ötös aztán annyi. A középiskolában sem voltam igazán jó tanuló, nem szerettem tanulni, de a jog érdekelt. Pontduplázódást választottam a felvételinél, elég magas pontszámot értem el, csont nélkül jutottam be.

Elsőben hatalmas pofára esés , római jog, közgazdaságtan, és jogtörténet szigorlat. Közgazd-ból egyik jogi karon sem kellett szigorlatozni, csak nálunk. Mindez azért történt, mert hirtelnejében rám szakadt az a hatalmas anyagmennyiség, amivel nem tudtam mit kezdeni, mivel a középiskola nem tanít meg tanulni.Lett is belőle pótvizsga. De egy év alatt simán ki lehet alakítani egy tanulási szisztémát. Viszont jótanács. Én elhiszem , hogy tudsz magolni, de hidd el, a pályán ezzel nem fogsz boldogulni. Nyilván van olyan rész amit be kell seggelni, de polgárjognál pl tuti nem fog működni. Nálunk a mi polgárjog profunk, zsigerből kiszúrta, ha valaki magolt és nem értette amit beszélt, szórta kifelé őket. Ha megérted, amit meg kell tanulni, sokkal könnyebben megy. KEll, hogy legyen nagyon jó realitásérzéked, iszonyat jó logikus gondolkodásod, köpönyegforgató mentalitás, gyors észjárás, mindig egy köpéssel előbb lenni mint a másik, mert a verseny irtó erős, letakarítanak a porondról.

A vizsgaidőszakban kell tanulni a 24 órából 18-t, és akkor nem lesz gáz. Ja, és nem szabad bedőlni annak, hogy római jog így meg úgy vízválasztó. Ha már most megrettensz tőle, később a nemzetközi, és a pénzügyi jog élve fölfal. Nemzetközi jogból és pénzügyből sok jogi karon nincs szigorlat, nálunk van. Pénzügy negyedik év végén van, általában emiatt szoktak elúszni az államvizsgával.

Ami még kell, mert fontos: biztosan tudod, hogy jogászokkal Dunát lehet rekeszteni. JÓ, ha már most van ismerősöd, hátszeled, aki révén majd állást tudsz szerezni. Ha ez nincs ,akkor nagy gondban vagy, és már most keress!!!! VAgy próbálj meg részmunkaidős állást vállalni ha találsz ilyet.

És, hogy hogyan keresnek a jogászok? Bírókpalánták, ügyészpalánták, itt alapilletmények vannak, és különböző szorzók. Ezt a törvényben megtalálod. Önkormányzatoknál szintén. Közjegyzőkről nem beszélek, mert ezek dinasztikus úton töltik be az állásokat,oda földi halandó be nem jut de nem keresnek rosszul. A kezdő ügyvédbojátork meg hát.... összeteheti a két kezét, ha még nem neki kell fizetni az ügyvédnek, hogy ott dolgozhat..Van olyan ügyvéd aki nem ad fizetést, ha ad akkor pedig az a rezsidre, meg mondjuk friss levegőre elég. A zsíros ügyvédi állásokhoz az éhenhaláson keresztül visz az út.

2009. ápr. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
98%

Igen, ez eg ynagy igazság. Sajnos a középiskolai tanulás és az egyetemi tanulás még csak köszönő viszonyban sincsenek egymással ---

Én is nem eg yolyat ismertem aki gimiben hű de klassz tanuló volt, aztán meg egyetemen rövid idő alatt kibukott, ill. fordítva is, aki éppen csak egy 2-essel átcsúszott, az meg a végén kitüntetéssel diplomázott, szóval a gimi nem igazán mérvadó a majdani egyetemi tanulmányokhoz.

Na ajog olyan szempontból speciális, hogy ezen a területen nem kell sok logika, megkockáztatom, sok ész sem (tapasztalat), csak legyen sok türelmed seggelni és magolni. Sőt sokan odáig mennek, hogy tilos is gondolkodni ....

Aztán utána meg persze úgyis minden a kapcsolatok alapján dől el, nehogy azt várd, hogy egy jogi diplomától hirtelen majd megnyílik minden ajtó ...

2009. ápr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!