Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » József Attila - Sárga füvek,...

József Attila - Sárga füvek, verselemzés?

Figyelt kérdés

Tudna nekem valaki írni róla valamit? Esetleg egy oldalt linkelni?


Köszi!


2009. ápr. 26. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2009. ápr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez csak vers, nem elemzés!
2009. ápr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezzel tokeletesen tisztaban vagyok. A kerdezo kert egy linket, ami alapjan elemezni tudja a verset. El kell olvasni, es leirni, ami eszebe jut rola. Nem tamogatom azt, hogy netrol irkalja le mas munkajat, latom, te igen.
2009. ápr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves 3-ik!

A második válaszolónak tökéletesen igaza van, a kérdező nem a vers leírását kérdezte és nem másolni akart, hanem hogy segítsünk neki a vers elemzésében.

Te olvass figyelmesebben.

2009. ápr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nos, en igazan figyelmesen olvastam, es a kerdezo egyertelmuen azt varja, hogy valaki majd jol elemzi helyette a verset, neki meg csak le kell irnia - tehat masolna.


Egyebirant az oke, hogy ennyire veditek, na de akkor miert is nem segitetek neki?

2009. ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3-ik és 5-ik, nem irigylem a családtagotokat, igen kötekedő, szőrszálhasogató emberek vagytok.
2009. ápr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, mintha en kotottem volna bele eloszor a masikba..kinek is kell megtanulnia olvasni? :)
2009. ápr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pedig Te kötöttél bele a 2-ik hozzászólóba, aki csak szolidan annyit írt, hogy ez nem elemzés, hanem vers.

Neked kell megtanulnod olvasni és az olvasott szöveget értelmezni.

2009. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hahó, míg amazok veszekednek, eltünődtem. Elemeztem egy pár verset az életben, de ez nem volt köztük. Jót tanácsolt valaki, tűnődj vele együtt. Tehát eltűnődni József Attilával. Mondjuk meg az igazat, szegény eléggé negatív lény volt.Persze, ha tudjuk az élettörténetét, nem csodálkozunk. Tehát kimegy valami folyópartra, sárga füveket lát. Másnak talán valami vidám futkározás jutna eszébe, neki egy csontos öreg nő. Esetleg az anyja? Vagy legalábbis onnan mintázta? Talán azért köti a szélhez, mert már elszállt, mint a szél? Aztán ott az ellentétpár az idegességről és a nyugalomról. Miért idagas a tócsa? Ezeknek nincs logikájuk, csak érzelmi hátterük. A szerelme, akihez az Óda c.-t írta, a pszichológus gyógyítója volt. Talán azért volt szüksége rá, mert nyugtalan természete volt. Lehet, hogy szeretett volna tenger lenni, de csak egy tócsának gondolta magát. Szerintem pedig tenger volt. Költő -óriás, nem is tenger, hanem óriás , kimagasló hegy. Hazám az eladott kabát. Hm. Ha most élne! Mit mondana! Hiszen még volt mit eladni. Lám, lám, sötétebben látta a hazát mint kellett volna, hiszen akkor még nem is volt eladva igazán.

Na, az utolsó versszakot rádhagyom. Még valami formai dolgokat is írjál. Egyszerű versezet, egyszerű rímek, hétköznapi szavak, a hasonlatok tu.képpen csak gondolatfoszlányok, olyan, mint az impresszionizmus. Igen, ez egy impresszionista vers. Hasonlít a Juhász Gyula Milyen volt szőkesége c.-hez.

Sárga füvek a homokon

Csontos öreg nő ez a szél

A tócsa ideges barom

A tenger nyugodt, elbeszél


Dúdolom halk leltáromat

Hazám az eladott kabát

Buckákra omlott alkonyat

Nincs szivem folytatni tovább


Csillan a nyüzsögő idő

Korallszirtje, a holt világ

A nyirfa, a bérház, a nő

Az áramló kék égen át

2009. ápr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves kötekedő! Üzenem, hogy semmiféle verselemzést nem akarok lemásolni. Már nem járok már iskolába. Egyszerűen csak olvastam ezt a verset, de nem igazán értettem. Ezért szerettem volna segítséget kérni.

Az utolsó válaszolónak köszönöm.

2009. ápr. 27. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!