Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Menyire megrázó ha egy 15...

Menyire megrázó ha egy 15 éves fiú a pathologián (korbonctanon) akkar dolgozni?

Figyelt kérdés
Menyire kell erős idegzetünek lennie hogy ilyen helyen dolgozon valaki?? És lehet eszt a szakmát szeretni??
2011. okt. 19. 17:43
 1/9 anonim válasza:
Hát ha eleve ez akar lenni és ezért a munkáért tesz is valamit akkor meg lehet szeretni. És hogyha ezen a szakmán agyal akkor az erős idegzete is talán meg van hozzá. De ha meg akar bizonyosodni róla h ez így van akkor gondoljon bele h egy 3 hetes hulla fölött is tudna-e enni.
2011. okt. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért kell erős idegzet?Verekednek?vissza beszél?És miért megrázó?szégyen?
2011. okt. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom egy 15 éves fiúnak elsősorban a gimnázium padjait kéne koptatnia. És rá ér ezen sikeres érettségi után is elgondolkozni. Érettségi után OKJ-s képzésben van boncmesteri tanfolyam. Mindenképpen kell ehhez a szakmához gyomor, kellő tisztelt a halott és empátia a hozzátartozók irányában.
2011. okt. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért kell hozzá kellő idegzet mert nem mindegy hogy egy gyermek vagy egy idősebb ember fekszik a boncasztalon és nem beszélve a több napos holttest látványát is elég sokkoló lehet feldolgozni. És az, hogy valaki ezt bírja vagy nem bírja ott helyben fog kiderülni.
2011. okt. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
nem mindegy hogy egy gyermek vagy egy idősebb ember. Neked nem mindegy.Nekik munka darab,feladat megkel oldani.Szép hivatás.Én is csináltam 80-83ig,tudom mit beszélek.
2011. okt. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a szagokat brutálisan bírnod kell, mert nem hányhatod el magad, akármilyen büdös is legyen a holttest.
2011. okt. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A patológiára be sem mehetsz csak csoporttal.
2011. okt. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én jelentkeztem boncmesternek, de nem indult el a tanfolyam, am. én a puruttya extrém mellett eszek, de élőben (haha) még nem igazán láttam hullát.
2011. okt. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%

Nekem aztán nem megrázó. Szerintem a kórbonctan kifejezetten érdekes. És egy patológusnak munkájának csak nagyon kis részét teszi ki a boncolás.

A boncmester az más tészta. Nem is igen érte, miért megy vki annak. Ott tényleg semmi mást nem kell csinálni, csak felvágni hullát és kivenni a szerveit. Semmi diagnosztika, gondolkodás, mikroszkópozás...


Egyébként orvosis vagyok, harmadéves, szóval van szerencsém látogatni a patológia intézetet elég gyakran:D Nekem nem igazán megrázó, pedig lány vagyok. Inkább érdekes. De van, aki nem bírja. Egyik csoporttársam rendszeresen rosszul van, közel sem megy a tetemhez, csak elbújik hátul vki mögött...

Nem mindenki egyforma.


Egyébként szerintem ezen a "patológus/boncmester akarok lenni korszakon elég sok fiatal átesik. Hogy miért? Mert menőnek tartják, hogy olyan dolgot akarnak, amitől az emberek nagy részének a gyomra felfordul. Ettől érzi magát különlegesnek. Aztán kb. 1%-uk marad a dolognál, elmegy orvosira vagy boncmester képzésre, a többi meg máshol végzi.

2011. okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!