Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Martialis epigrammái milyen...

Martialis epigrammái milyen történelmi forrásértékkel bírnak?

Figyelt kérdés

Ha valaki esetleg tudja írja már meg.Elég csak valami ötlet is amin el lehet indulni.Adamik Tamás könyvében van sok szép irodalmi,és életrajzi elemzés,de történelemre vonatkozó dolgokat nem nagyon találtam.

Kösz előre is ha valaki tud segíteni.


2009. máj. 8. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz?

Martialis arról írt amit tapasztalt.

(a kolosseum megnyitása, a római élet leírása)

Mivel a császárok (Titus és Domitianus) jelentős összegekkel támogatták, ezért a róluk írt költeményeket kicsit kritikusan kell nézni, de a római napi élet, társasági események bemutatására nagyon jók

2009. máj. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Arról írok dolgozatot,hogy milyen megközelítésben lehet használni az epigrammáit forrásként.Én is erre a társadalomtörténeti megközelítésre gondoltam,csak azért írtam ki kérdést,hátha van még valami evidens dolog ami elkerülte a figyelmem.

Kösz a segítséget.Ha valaki még tud valamit írjon.

2009. máj. 9. 16:27
 3/3 Aeternitas válasza:
Janus Pannonius! :D
2012. febr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!