Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyire foglalkoztak a régi...

Selender kérdése:

Mennyire foglalkoztak a régi népek a paleontológiával?

Figyelt kérdés

Aztékok, ősi kínai népek, inkák, egyiptomiak és egyéb rég letűnt vagy továbbfejlődő civilizációk.


Mennyire foglalkoztatta őket egy-egy őslény csontváza, mennyire kutatták őket és milyen szinten űzték azt? Képesek voltak nagyon jól rekonstruálni őket, esetleg a lény életmódját kiolvasni a csontokból?

Gondolom a sárkánylegendák is a csontoknak köszönhetően vannak.



2012. ápr. 5. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Találtak csontokat, és mindenféle legendás lény csontvázának gondolták. Kutatásokat nem végeztek.
2012. ápr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, semennyire. Vagyis a régészet kimerült a sírrablásban, olyan feltevésük meg nem volt, amit paleontológiával kellett vagy lehetett volna igazolni.
2012. ápr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát nem is nagyon rakosgatták össze a csontokat úgy, hogy kb. meg lehessen kapni a ma ismert állatformákat?
2012. ápr. 5. 19:11
 4/7 anonim ***** válasza:

A paleontológia, mint tudományág, ugyebár csak a 19. sz. közepétől létezik. Korábban, ha őslénymaradványokat találtak, megpróbálták ugyan összerakni őket, de tényleg csak találgatásokat végeztek, mert nem voltak meg a kellő ismereteik, hogy megfelelőképpen értelmezzék a leleteket.


De igen, sok mitológiai lény legendája visszavezethető ilyen "próbálkozásokra" -- például a griffeket sok szakértő a Góbi sivatagban fellelt Protoceratops fosszíliákra vezeti vissza, amik szintén négy lábúak és csőrösek voltak.


Egyébként nem is olyan rég láttam egy angol műsort, ami pont ezzel foglalkozott. Abban bemutattak más, pl. görög mondabéli lényeket is, illetve azok rekonstrukcióit, amiket vázák oldalára rajzoltak, és kiderítették, hogy igazából elefánt-csontvázakból vették az inspirációt.

2012. ápr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen az elefántkoponyákra pl azt hitték, hogy egyszemű óriások...

Igazándiból az érdekel engem, hogy hogyan lehetséges, hogy néhány szobron meg hasonlón eléggé dinoszaurusz kinézetű dolgokat ábrázoltak?

Tehát ilyen alapon valószínűleg tudtak összerakni csontokat jól.

De nem tudom, hogy vajon hamisítvány, vagy valós-e a sok ilyen lelet.



http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NHlCP..


45. perctől nézve mutat sűrűbben ilyen leleteket pár percen keresztül. Én magam nem nagyon tudok hinni ezeknek a hitelességének, mármint, hogy élő dinoszauruszról mintázták volna ezeket.

2012. ápr. 6. 12:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem láttam annyira dinoszaurusz-szerűnek azokat az ábrákat. Sima hüllő/sárkány-féleségeknek tűntek inkább. Az olyanok pedig rengeteg kultúra részei, de nehezen lehet dinoszauruszokhoz kapcsolni őket. Bár abban személy szerint nem kételkedek, hogy találhattak ilyen leleteket, és merítettek belőlük "ihletet", de hogy pontos képet alkottak volna az egykori állatokról, az nem valószínű.



És némelyik bemutatott képről ki is derült, hogy hamis -- például azokról a cserepekről (vagy mik azok) a készítőjük többször is bevallotta, hogy hamisak.



Amúgy már a videó azon részének előadóját látván is tudtam, hogy okosat nem nagyon fogok látni. Az az ipse, aki a képeket mutogatta, egy hihetetlenül alattomos, tudománytagadó mocsok hírében áll, és jelenleg börtönben ül. ... Ezt csak úgy mellékesen mondom, nincs sok köze a témához. :)

2012. ápr. 21. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Végignéztem a videóját és mint evolúcióban jártas ember eléggé rá lehet minden állítására cáfolni...csupán ezeket a képekre nem tudtam pontos magyarázatot, valamint azt nem tudtam, hogy hiteles forrásnak mondhatóak-e a leletek.

Ahogy mondod eléggé alattomos feje van, és kihasználja az ebben nem jártas embereket arra, hogy magához térítse. Nem szeretem az ilyet...

2012. ápr. 22. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!