Hogy éltek meg ha nincs munkátok, egyáltalán dolgozik valaki vagy csak elad mindenki?

Figyelt kérdés
Mennyi segélyt és egyéb juttatást kaptok munka nélkül az államtól illetve a család tagjaitoktól?

2012. aug. 19. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Segélyt és juttatást nem kapok, mivel munkatapasztalat híján nem tudtam és nem tudok elhelyezkedni. Édesanyám tart el, aki nyugdíjas.
2012. aug. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az életkorom nem írom le, de az itteni átlag felett van (amennyiben az itteni átlag 25-35 közé esik). Aránylag jól képzett vagyok (3 szakképesítés, érettségi, 2 diploma). 1987-től egészen 1997-ig folyamatosan dolgoztam. 1997-2001 között pár alkalommal voltam munkanélküli. 2001 óta (és akkor még minden értelemben véve fiatal voltam) nem kaptam egyszer sem bejelentett munkát.

Hivatalos minősítésem nem tudom micsoda, mivel nem vagyok bejelentett álláskereső vagy mi. 2003-ban kaptam meg a második diplomám, addig azért nem lettem regisztrált munkanélküli. Ezért 2001 óta fekete jövedelemből élek. Nem tartom helyesnek, mert szerintem szégyen, hogy egy ember évtizednél is hosszabb ideig ezekből kell megéljen. Nem azért, mert válogatok, hanem azért, mert mindenhol bezárulnak előttem az ajtók.


Eleinte fotóztam itt-ott, közepesen jól fizetett.

Utána elkezdtem régiségeket (érmek, könyvek) adni és venni. Csak egy-egy darabot, mellette honlapokat készítettem egy KFT-nek (KFT vette fel a munkát, nekem meg a többieknek kifizette). Ez egy ideig tartható volt és jobban fizetett a fotózásnál. Amikor abszolút nem volt munkám, akkor volt belőle tartalékom.

Utána már olcsóbb embert kerestek a honlapozáshoz, így maradtak csak a régiségek. Ahhoz, hogy megélhessek elmentem "bérkommentelőnek". Ingyen reklámot kellett csinálnom egy cégnek, néha többet hozott, mint a régiség.


2010-ben (nem a kormányváltás miatt) újra váltani kellett és megint elő akartam venni a fotózást. Mivel szinte minden pénzes (=jól fizető) felkérés erotikus filmezés volt, elkezdtem azt. Párokról, saját kérésükre készítek amatőr felvételeket.


Segélyt, juttatást nem kapok az államtól, sem a családtagjaimtól. Sőt, saját magam pénzelem a gyerekeim (ki más tenné?).

Az, hogy valakinek nincs hivatalos munkahelye, nem jelent automatikus segélyt. Nem tudom a szabályokat, de szerintem csak pár hónapig adnak valami álláskereső juttatást, majd újabb pár hónapig valami mást, majd vége. Az ismerőseim közül nagyjából minden harmadik ember a feketegazdaságból él meg, de nem azért tesszük, mert ez olyan jó, hanem nem kapni emberi állást.

Megjegyzem azért, hogy a régiségekből tudtam venni 3 év után egy 60nm-es lakást, 0 ft hitellel. Ezt "normál" munkából nem tehettem volna meg, ami szintén elgondolkodtató. Mármint arról, hogy megérte-e 2005-ben nemet mondanom egy ígéretesnek beállított eladói állásra az egyik budai pláza ruhaboltjában...

2012. aug. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Karesz6969 ***** válasza:

Értékesnek és főleg tanulságosnak tartom írásod...ez van ma nálunk sajnos, vagy nem sajnos, ki-ki hogy él meg a jég hátán.


A többit privátban csak Neked!

2012. aug. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Karesz6969 ***** válasza:
Nem, mégsem, privátba nem megy mert már nem vagy elérhető...sajnálom.
2012. aug. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nincs munkám, Dél Magyarországon Szegeden lakok, hiába vagyok képzett itt nincs munka. Nincs fizetés, az idő meg csak telik!
2012. szept. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!