Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Őszintén: Igaz ez a "Az élet...

Őszintén: Igaz ez a "Az élet mindig visszaadja a pofonokat"-dolog, vagy csak jól hangzó közhely, amivel vigasztaljuk magunkat?

Figyelt kérdés

Én az életet nem látom olyan módon igazságosnak, ahogy mi az "igazság"-ot értelmezzük. Van pár törvény, ami mindig érvényesül: az erős, ügyes, okos életben marad aki pedig nem az, az elbukik. Kissé sarkítva. De arra nem látok példát, hogy a "rosszak" mindig megbűnhődnének. Kíváncsi vagyok, pl. Hitler vagy Sztálin mit kapott vissza. Vagy az a dúsgazdag szlovákiai gázoló nő, aki miatt meghalt egy magyar család.


Tapasztalatok? Hátha valaki, akinek az enyémnél több élettapasztalata van, tud valamit mondani!


2012. okt. 1. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincsen semmilyen fizikai vagy kémiai törvényszerűség, ami garantálja, hogy a "rossz" cselekedetért bárki megbűnhődik. Eleve a "rossz" csak egy emberi címke, és annak mértéke is egy mesterséges megállapítás.


Mivel a valóságban gyakorlatilag csak a fizikai-kémiai törvények azok, amik biztosan érvényesülnek (biztos, hogy minden lefelé esik, biztos, hogy a szén oxigénnel szén-dioxiddá egyesül stb), az összes többi törvényszerűség csak esetleges.

2012. okt. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nekem nem egyszer igaz volt, pl amit az extől kaptam az élet visszaadta neki, illetve amit a másik extől, azt meg ő neki, szóval én nem játszottam közre, de mindketten ledöbbentek, amikor megtörtént velük és jöttek hozzám rákérdezni, illetve elmondani. de olyan is volt, hogy tőlem aki lopott,megbüntették olyan helyen ahol gyakorlatilag soha nincs ellenőrzés és jó nagy összeg minuszban lett.

szóval magánéletben úgy néz ki, működik.

viszont munkahelyen már nem. amelyik kollega a főnöknek rólam rosszakat mondott, az most vezető beosztásban van ugyanott, illetve általában a legszemetebb munkaerőt tartják meg egy cégnél, aki a másikat kikezdi, ellehetetleníti. aki csendben szorgalmasan csak a saját munkájával törődik, azok szívják meg mindig.

2013. nov. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!