Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha úgy alakulna, hogy hamarosa...

Baajos kérdése:

Ha úgy alakulna, hogy hamarosan becsapódna egy aszteroida és elpusztulna minden élet a Földön, de néhány (száz) ezer embernek lehetősége lenne új életet kezdeni a Marson (? ) ~

Figyelt kérdés
~ és mondjuk én el tudnám neked intézni, hogy bekerülj a túlélők közé, DE nem hozhatnál magaddal senkit magadon kívül , akkor hogyan döntenél? Jönnél vagy nem? Itt maradnál szeretteiddel és velük halnál vagy az életet választanád, de nélkülük.?. ??? ...

2012. okt. 25. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
jajj
2012. okt. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hmm szerintem ez pont hogy nem a szeretteimről szól hanem arról, hogy megvagyok e olyan hasznos, mint mondjuk egy profi biológus, kémikus, fizikus, akik elengedhetetlenek ahhoz, hogy a Marson ne csak szerencsétlenkedjünk :S

Tehát én magamat nem tartom annyira hasznosnak, hogy elvegyem a helyet valaki mástól :P

2012. okt. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Jól elvagyok itt. Mit kezdenék egy rakat hülye sznob között, akik amúgy is meghalnak egy idő múlva?


Akkor már itt. Aztán ha mégis túléljük, és nem marad itt egy rakat életét féltő politikus, mennyivel jobb világ lenne kapásból :D

2012. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg ponthogy nem politikusok mennének. Gondolj bele! ilyen helyzetben ők miért vannak előnyben hozzánk képest? A pénzük miatt? kit érdekel a pénz ilyenkor? A katonai erejük miatt? És ők miért állnának mellette? A pénz miatt?

Ilyen esetben valószínűleg csak azok menekülnek, akik képesek rá, értsd fő fejesek a NASA nál, és értenek a kilövéshez, életben maradáshoz, stb.

Szerintem tényleg elkellne egy ilyen kaliberű világvége az emberiségnek :S

2012. okt. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Tőlem akár családdal együtt is beintézhetsz, akkor se mennék. Legyen inkább rövidebb, de szép életem, mint hosszú de unalmas.
2012. okt. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

A Mars rideg, hideg, sugárzással teli világ. Nincs légköre, nincs mágneses védőpajzsa sem. Nem vagyok meggyőződve, hogy ott olyan sokkal jobb életkörülményeim lennének mint itt a katasztrófa-sújtotta Földön. És a szeretteim is itt vannak..


Maradnék.

2012. okt. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
https://www.youtube.com/watch?v=-zvCUmeoHpw&feature=player_d.. /egy csöppet azért gondolkodóba esnék...
2012. okt. 28. 03:48
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezen nincs mit elgondolkodni. Egy ilyen katasztrófa veszélye ugyan valós, de a bekövetkezés valószínűsége rendkívül kicsi. Mostanság eljutottunk oda, hogy az ilyen jelentős méretű (100-500 Km-nél nagyobb) Földközeli objektumokat igazából mindet ismerjük. Egyikük sem jelent veszélyt bolygónkra belátható időn belül. Mellesleg egy ennél nagyságrendekkel kisebb ( pár kilométeres) aszteroida is gyakorlatilag "lerendezné" a Földet teljesen (habár nem ilyen drasztikusan, és nem ennyire gyorsan, látványosan), és a bekövetkezés valószínűsége is nagyságrendekkel nagyobb (bár mértéke még mindig elenyésző, 100-200 millió év/db)
2012. okt. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
összesen 143-szor megjósolták az Armageddont -.-
2012. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A kérdés főleg arra vonatkozik, hogy itt hagynád-e a szeretteidet és te tovább élnél egy hosszú életet 1000 másik emberrel, új világot építve egy másik bolygón, vagy nem hagynád itt őket és inkább maradnál velük együtt meghalni..
2016. márc. 13. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!