Mit jelent ez a mondás?

Figyelt kérdés
Mit jelent az,mikor valaki júdás csókkal árulja el a másikat?A barátom viccből mondta,hogy te is ezzel a csókkal árulsz el engem...nem tudom értelmezni :)
2012. dec. 11. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Júdás csókkal jelezte a római katonáknak, ki a sok ember közül Jézus, akit el akartak fogni. Júdás a 12 tanítvány egyike volt, saját mesterét adta ki ezzel a katonáknak.
2012. dec. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
"jel, mellyel Karióti Judás a Getszemáni kertben megmutatta a Jézus elfogására érkező csapatnak, kit kell elfogniuk: „Akit megcsókolok, mondta, ő az, fogjátok el” (Mt 26,49; Lk 22,48). ~ az árulás és a színlelt, hamis szeretet jelképe."
2012. dec. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy a barátod tisztában van-e a "júdáscsók" szó jelentésével. (Összetett szó, tehát egybeírandó.)

Amennyiben nem, akkor valószínűleg helytelenül használta; viccből meg nem igazán mond az ember ilyesmit...

2012. dec. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a barátod nem tudta értelmezni, és rosszul használta ezt a kifejezést. Nyilván csak okosnak akart tűnni és valahogy felvágni azzal, amit előző nap olvasott a wikipédián vagy ilyesmi. :D
2012. dec. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!