Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudnátok erre megoldáshoz...

Tudnátok erre megoldáshoz vezető utat vagy lényegtörőbb választ adni?

Figyelt kérdés

1. Miért van az, hogy páncélt kell viselnünk kívülre egyre többször a mai évekbe, hogy ne tudjanak mivel visszaélni illetve valamivel provokálni érvek nélkül?


(Bizonyos szituációkba "kifogásnak" kifogásolnak olyan helyzeteket, amiért jól átlátja azt és amit más igaznak tart.)


2. Miért van az, hogy az élősködő, fogyasztó személyiségeknek többször van igazuk, értékesebben élnek, mint a szolgák, akik nem szolgáltak rá olyan dolgokra, mint az egyre jobban elterjedt munkanélküliség, a társadalmilag kitaszítottság, a kényszerérzet, amit egyre többször él meg az illető és nem tudatosul benne miért ezt vonzza be?


(Miért kell megpróbáltatások elé nézni ahelyett, hogy egymást segítenénk, miért nehezítik embertársaink életét? Kizárt, hogy olyan kevés dolog lenne az életben, amit egy teljes, mostani átlag 75 éves korig ne lehessen felfedezni.)


A kérdésekbe az összefüggések teljesen egyértelműek, nem többértelműek, így olyan válaszadó hozzászólását várnám, aki hasonlóan tapasztalta meg a dolgokat akár külső szemlélőként akár teljes megtapasztalásként vagy aki(k) már kezdi járni ezek eddig kitaposatlan ősvényét sikeresebben, mint eddig.


Az értelmetlen, felesleges és egyéb bizonyos határokat átlépők viselkedők válaszát töröltetem.


Köszönöm szépen a türelmet és az energiát a válaszadóknak és Boldog új évet kívánok 2013-ra előre is!!!


2012. dec. 31. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:

2.-ra: Mert az élősködő réteget a buta és/vagy semmilyen szakmához nem értő tömeg alkotja. Ezek az emberek nem tanultak tudományokat/szakmá(ka)t, tehát igénytelenek voltak a jövőjükre, az életükre tekintve. Ez primitívségre mutat rá. Édesapám és általa szerintem is a ,,hülye,, emberek boldogabbak, mint az intelligensek, mivel nem keresik a lét kérdéseire a válaszokat. Ezekből kifolyólag ezek az emberek az életkörülményekre is igénytelenek, ezért élnek ,,értékesebben,, , mivel kevesebbel is beérik. Azért van általában igazuk, mert többen vannak, mint az int.-ek, emellett az intelligens emberek nem feltétlenül értenek egyet különböző továbbgondolt világnézeteik miatt, így ők is a másik int. ellen szavaznak...


Köszönöm türelmedet!

2013. jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


1.-re: Szerintem azért, mert az emberek zöme mindig a csorbát keresi. Ha egy sikeresebb embert kritizál, azt azért, mert egy ,,szerencsés szemét,,-nek tekinti, a rosszabbat pedig lenézi, mert ő maga többet ért el valamiben, mint a rosszabb sorsú illető...

2013. jan. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én köszönöm, hogy írtál hozzá :)
2013. jan. 5. 22:58
 4/6 Alaque ***** válasza:
Vitába kell szálljak az előző válaszadóval. Az okos emberek nem boldogtalanok. A magukat okosnak gondoló hülyék azok, akik dacára az összkomfortnak boldogtalanok. Az igazán okos emberek boldogok.
2013. máj. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Alaque: Igaza van, olvasd el mégegyszer. Aki okosnak mutatja be magát, az a buta. De ez egy gesztussal is jár.
2013. máj. 17. 03:55
 6/6 Alaque ***** válasza:
Ezt a "túl okos vagyok, és ezért vagyok boldogtalan" dumát általában 16-17 évesen kinövi a legtöbb ember. Aki tényleg okos, az kihasználja az okosságát. Einstein boldogtalan volt? Igazi sztár volt a maga idejében, többek közt éppen amiatt, hogy okos. Ugyanígy Isaac Asimov is. Nem kell butának lenni ahhoz, hogy boldog légy. Persze a tudás felelősséggel jár, felelősség nélkül pedig könnyebb.
2013. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!