Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit jelent a szociális háló?

Mit jelent a szociális háló?

Figyelt kérdés

2013. febr. 27. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
13%

A Google-lal hamarabb meglett volna a válasz, mint így...

Tessék:

[link]

2013. febr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Kibogarásztam egy linket a találatok közül, amiből össze tudod szedni, mert pontos definíciót nekem nem adott:

[link]

2013. febr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a "szociális" mond valamit. Olyan dolog, ami az emberek életkörülményeivel foglakozik. Milyen a lakásuk, környezetük, étrendjük, munkájuk, egészségük. Mennyit tudnak, milyen képzettségük van és mindezt mennyire tudják használni az életben.

A "háló" se nehéz. Gondolj a halászhálóra, a cél, hogy fennakadjanak rajta azok, amiket a háló készítője szeretne. Ha csak a nagyobb dolgokat akarja, akkor nagyszemű hálót készít, ha az apróbbat, akkor finomabbat.


Most már könnyű a szociális hálót megadni. A társadalomban az emberek nagyon különböző helyzetben vannak, akadnak, akik meg is halnának, ha nem törődnénk velük. Az államnak ezért feladata, hogy a lehetőségeihez képest segítsen. Aki például lakás nélküli, télen kapjon meleg helyet. Aki éhezik, legalább néha meleg ételt. Aki beteg, megkeressék, megvizsgálják, ellássák. Aki időlegesen pénzre szorul, kaphasson segélyt. Akinek munka kell, legyen hová mennie, ahol segítenek neki. Aki magányos, időnként ránézzenek, hogy van (például idősek, tanyákon élők). Még jó sok dolgot fel lehet sorolni ilyenekből. Ezeknek az elvégzéséhez szervezeteket kell létrehozni, azoknak a működését fedezni.

A szociális háló ezeknek a szervezeteknek és a tevékenységeiknek az összessége. Ha ritka a háló, sokan kihullanak, csak a legnehezebb helyzetben lévők akadnak fenn, rajtuk segítenek. Ha jó sűrű, akkor olyan a szervezetrendszer, hogy minden az átlagostól eltérő, bajba jutott embert észrevesznek, és aztán majd eldöntik, kell-e és milyen segítség. Ha mindez gördülékenyen megy, akkor egy kiváló, sűrű szociális hálója van az országnak. Minél jobban akadozik, minél több esetet hagynak ki, annál nagyobb szemű a háló.

Minden ország kormánya dönti el, milyent akar, és ez minősíti a kormány gondolkodásmódját is.

2013. febr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: De már vagy ezerszer beírtam, de semelyik sem volt nekem megfelelő, mert mindig máshova "lyukadt ki". De azért kössz ;D -.-


Második válaszoló: Hm, köszönöm majd megpróbálok összeszedni belőle pár hasznos információt!:)


Harmadik válaszoló: Igen mond valamit a szociális szó, ebből a témából kell érettségiznem, de akárhányszor utána kerestem ennek a fogalomnak tökre nem olyan témában adta ki a dolgokat mint amiben kellett volna:) Egyébként köszön a hasznos információkat azt hiszem segítségemre lesz!:)

2013. márc. 10. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!