Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A cigány is egy nemzetiség...

A cigány is egy nemzetiség mint pl. az angol?

Figyelt kérdés
Nem értem mire fel ez a cigányozás meg a többi. Lehet vannak rossz cigányok, de ezért nem kell senkit elítélni a bőrszíne miatt. Undorító az emberiség.

2013. ápr. 7. 00:51
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
A nemzetiség egy országban levő az anyanemzetnél jóval kisebb más nyelvet beszélő népeség.Az angol meg a magyar anyanemzet a saját országában.A szlovákiában élő magyar nemzetiség!
2013. ápr. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
73%

A jelenlegi fogalmak szerint igen, nemzetiség:

"Magyarországon 13 törvényben elismert nemzetiség él, ezek között 2012. január 1. előtt 12 nemzeti kisebbség, illetve 1 etnikai kisebbség (a cigányság) volt, ezután a nemzetiségek jogairól szóló 2011. évi CLXXIX. törvény hatályba lépése miatt megszűnik a nemzeti, illetve az etnikai kisebbség fogalma, helyükbe egységesen a nemzetiség kifejezés lép."


[link]


Az előítéletesség, az általánosítás és a rasszizmus pedig sajnálatos módon elég erősen létezik Magyarországon, különösen a szélsőjobbos körökben.

2013. ápr. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagyok turbómagyar, de a cigányok nagyobb rasszisták velünk szemben, mint mi velük!

Legtöbb cigány tudjuk milyen, ha egy cigány nem úgy viselkedik, mint a fajtársai nagyrésze, akkor tud gondolkodni is, és megérti, hohy miért vagyunk vele előítéletesek, ettől fogva neki kell bizonyítani az új körökben.

2013. ápr. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
69%
Mi a véleményed arról, hogy az erőszakoló, nőket verő aljas gazemberre a helyi (baranyai) roma önkormányzat vérdíjat tűzött ki? Ha nem akarják, hogy MINDEN romát bűnözőnek tekintsen a lakosság, lépniük kellett. Ráadásul végre a hatalom vezetőjének lánya az áldozat, nem pedig egy nyomorgó idős nyugdijas. EZT nem hallgathatja el a BM, se a Pintér.
2013. ápr. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
59%
még nem vertek, fosztottak, erőszakoltak, raboltak, öltek meg senkit a családodból? Örülj neki, de ne a gép mellől okoskodj. Csakhárom helre sétálj el, akár nappal. Eger árnyékszala, heves krakkó, jászapáti pattancs. Kb 2 perc és gyűlölni fogod mind!
2013. ápr. 7. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
27%

Remélem, az előző három válaszoló UGYANÍGY vélekedik akkor is, ha MAGYAR bűnözőkről van szó.

Tehát tessék szíves lenni MINDEN magyart bűnözőnek tekinteni, mivel SOK nemi erőszak és nők elleni agresszió elkövetője MAGYAR; továbbá nem ritkaság, hogy valakinek MAGYAR bűnözők vernek meg, fosztanak ki, erőszakolnak meg, rabolnak ki, ölnek meg valakit a családjából...

2013. ápr. 7. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 mustafa33 ***** válasza:

A szlovákiában élő magyarok nem nemzetiség, hanem nemzeti közösség.

Egyébként nem kell keverni az állampolgárságal. Sem a nemzeti kissebségel.

2013. ápr. 7. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
50%

Mert neked bizonyára még nem volt velük atrocitásod kedves kérdező. Ha mondjuk egy este körbevenne három az adott nemzetiségből, hogy add oda a pénzedet, a karórádat és a telefonodat, te ellenkeznél, ezért majdhogy nem agyonvernének (nekem egy 72 éves ismerősöm így járt, csak őt hazáig is követték, és ott is mindent feldúltak), kíváncsi vagyok, nem általánosítanál-e! Ahogy a harmadik hozzászóló is írta, nem nagyon hallottam még olyat, hogy magyar rendezett volna szervezett támadást, lopást, rablást ez ellen a nemzetiség ellen, inkább megpróbál elmenni mellette az utcán úgy, hogy a semmibe tekint, de az adrenalin szintje akkor is megugrik, mert tudja, veszélyt jelenthet az az ember. Én rasszistaként viszonyulok bizonyos nemzetiségekhez, de adok nekik esélyt. Sokáig az egyik legjobb barátom ebből a nemzetiségből származott, de soha nem volt konfliktusunk. De sajnos már találkoztam min. 3000 fővel ebből a nemzetiségből, és az ő családja volt az egyetlen, ahol csak ketten voltak testvérek, gyerekkoruk óta dolgoztak az apjuk mellett rendes szakmunkában, emellett tisztességes szakmát tanultak az iskolában.

Nekem az a véleményem ennek a nemzetiségnek a felzárkóztatásáról, hogy aki akart, már integrálódott, mivel az iskolában ha érik konfliktusok a színe miatt, a tanulásban senki nem tudja korlátolni, innentől kezdve tárgytalannak érzem erről egy vita megnyitását.


Remélem, hogy személyes tapasztalatok által alátámasztott nézeteim által nem ítéled el nézeteimet...

2013. ápr. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
75%

Na, és pont itt a probléma. Gyanítom ha hófehér bőrű magyarok vesznek körbe és rabolnak ki, attól még nem mondod, hogy gyűlölöd az összes magyart, pedig az analógia itt is ugyanaz... Nem, akkor gyűlölöd a bűnözőket, akik kiraboltak.


Ha cigányok rabolnak ki, akkor nem a bűnözőket gyűlölöd, akik kiraboltak, hanem ámblokk a cigányokat, a bűnözőktől kezdve a normális, hétköznapi életet élő embereket is.


Ezt kéne felfogni. Nem a cigányokkal van a baj. A bűnözőkkel, az erőszaktevőkkel, a rablógyilkosokkal van a baj, őket kell kiközösíteni, megbüntetni, betörni. Igen, akik között vannak cigányok, magyarok, zsidók, franciák, németek, angolok, dél-afrikaiak, és a világ minden népéből emberek.

2013. ápr. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
37%
Kedves utolsó. Mint írtam, tapasztalatimból állítottam ki nézetemet, fehér ember által elkövetett támadással (szerencsére) még nem találkoztam, remélem nem is lesz hasonló a környezetemben, esetleg a züllött utcalegényektől számítok ilyesmire...
2013. ápr. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!