Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik volt a világtörténelem...

Melyik volt a világtörténelem legnagyobb területű állama?

Figyelt kérdés
2009. okt. 2. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
A Római Birodalom
2009. okt. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Dzsingisz kán, eredeti nevén Temüdzsin (kb. 1162 – 1227. augusztus 18.) mongol kán és katonai vezető, aki egyesítette a mongol törzseket és megalapította a MONGOL BIRODALMAT elfoglalva Ázsia legnagyobb részét, beleértve Kínát, Oroszországot, Perzsiát, a Közel-Keletet és Kelet-Európát is. Ez volt a világtörténelem legnagyobb összefüggő területű birodalma. A Dzsingisz kán uralkodói cím, egyik feltételezett jelentése: tenger népek uralkodója.
2009. okt. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Én a Szovjet Únióra tippelnék, 22,4 millió km2.
2009. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
A RÓmai Birodalom biztos nem... szerintem is Dzsingisz kán állama.
2009. okt. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Azért a nácikat se hagyjátok ki, nekik is elég nagy területük volt még Afrikába is.. de ha valaki tudja a biztos választ írja le mert engem is érdekel
2009. okt. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Angoloknak is rengeteg gyarmata volt világszerte de nemhinném, hogy övüké lett volna a legnagyobb
2009. okt. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A gyarmatbirodalom szerintem egy külön dolog.

A Harmadik Birodalomnál pedig szerintem még a Római is nagyobb volt.

Elvégre mi volt része a Harmadik Birodalomnak? Németország, a Benelux államok, Észak-Franciaország, Ausztria, Csehország, Lengyelország és a Szovjetunió európai területeinek a nyugati fele.

A többi max. csak megszállás alatt tartott terület, vagy bábállam.

2009. okt. 2. 23:45
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Nos, egy kicsit utána olvastam (nagyrészt Wikipedia, ami hát teljesen autentikus forrás, de erre a célra megfelel.)


Oszmán birodalom 19,9 m km2

SZU 22,4 m km2

Római Birodalom 5,9 m km2

Mongol Birodalom 35 m km2

Brit Birodalom 36,6 m km2


Szóval az abszolút nyertes a Brit Birodalom, de neki nem volt egybefüggő a területe. Viszont a Mongol Birodalomnak igen, tehát a legnagyobb összefüggő az pedig a Mongol Birodalom.

2009. okt. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt felmerül a kérdés, hogy a birodalmak államoknak tekinthetők-e. Ha igen, akkor a brit és a mongol, de ha nem, akkor egyértelműen a SZU. A mongol (vagy az oszmán) birodalom cseppet sem volt egységesebb állam mai fogalmaink szerint, mint mondjuk a brit, tehát vagy a brit birodalom az első, vagy a SZU.
2009. okt. 3. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Már miért ne lett volna?

De akkor már a SZU sem, mert az is autonóm SZSZK-kból állt.

2009. okt. 3. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!