Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Segítene valaki ezt a szöveget...

Segítene valaki ezt a szöveget lefordítani latinról magyarra?

Figyelt kérdés

Ezt egy halotti anyakönyveben találtam. Gondolom a halál módját írja le. Nem biztos, hogy mindent jól írtam le, mert elég csúnyán volt írva és mivel nem tudok latinul így lehetnek benne hibák, mert még következtetni sem tudtam mindenre.


Franciscus Nesz maritus Sabina na. Billinger tempore matutino argillam pro aedificanda domo bis terve devehens a terra iam praeminente, incautus ultro quoque fodicans, oppressus obiit ante biduum autem in testo videlicet itt kimarad egy rész, mert nem tudtam elolvasni an. 46


Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :D



#halál #fordítás #latin #halottianyakönyv
2013. júl. 27. 10:00
 1/5 anonim válasza:
0%
Írd be a google fordítóba!
2013. júl. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel próbáltam lefordítani:

[link]


Ez az eredmény:


"Francis Nesz férj Sabine na. Billinger agyag építési házát reggel, két vagy három, már előzetes devehens föld hiánya, óvatosság a fodicans, meghalt két nappal ezelőtt, és meglepődött, azonban, hogy a teszt"

2013. júl. 31. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem keress egy katolikus papot, ők elég jól ismerik a latin nyelvet, biztosan segíteni fognak...
2013. júl. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23%
Na például az tényleg tudna segíteni, esetleg ajánlana valakit aki nála még jobban tud latinul.
2013. aug. 1. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
"Nesz Ferenc, Billinger Szabina férje a délelőtt folyamán a háza számára alapot ásott, de a hatalmas(kétszeres?) földmennyiség rádőlt(maga alá temette?), mindez a gondatlanságából fakad, ráadásul a földtömeg megölte, két nappal ezelőtt, továbbá a végrendeletében, melyben tudniillik[olvashatatlan rész] 46 év." Lehet, hogy marhaság, de nekem kb. ez jött le. Azért remélem segíthettem :)
2013. szept. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!